Walizki kabinowe

Walizki podręczne do samolotu – normy bagażu kabinowego

Bagaż podręcznyPoradyWalizka podręcznaWalizki podręczne

Karnawałowe podróże – jak zmieścić do walizki wszystkie potrzebne rzeczy?

Karnawałowe podróże – jak zmieścić do walizki wszystkie potrzebne rzeczy?

Karnawał to czas świetnej zabawy. Nie tylko na licznie organizowanych w tym czasie imprezach, ale i na wyjazdach – im dalej, tym ciekawej! Tylko jak zmieścić do walizki wszystkie potrzebne rzeczy? Szczególnie, kiedy chcemy latać tanio, a więc tylko z bagażem podręcznym? Jak spakować do walizki sukienkę czy garnitur na karnawałową imprezę? Oto nasze tricki!

Lecisz na karnawał? Nie pękaj!

Walizka podręczna będzie idealna na kilkudniowy wyjazd. Jeśli nie chcesz, nie musisz brać ze sobą większego rozmiaru. Wystarczy odrobina sprytu, żeby spakować się wygodnie. Niestety, prawdopodobnie będziesz musiał z czegoś zrezygnować, bo w taką podróż siłą rzeczy nie możesz zabrać wszystkiego, ale na tym polega właśnie zabawa – wolność, brak potrzeby taszczenia ze sobą ciężkiej walizki i świetna zabawa. No dobra. Ale jak to zrobić?

Jak najlepiej spakować bagaż podręczny? Kategoriami!

Kup kilka zamykanych worków o różnych rozmiarach, najlepiej przeźroczystych. Idealnie podzielą Twoje rzeczy na różne kategorie, ułatwiają szukanie, pomagają w odprawie (nie musisz wygrzebywać perfum czy ładowarki…), a do tego sprawiają, że przewożone rzeczy są w 100% bezpieczne – widok perfum czy podkładu rozlanego po całej walizce nie jest niczym przyjemnym.

Myśl oszczędnie!

Jak spakować kosmetyki do bagażu podręcznego? Przede wszystkim nie bierz wszystkich dużych butelek. Wystarczą mini opakowania (możesz kupić takie np. w sieci Rossmann), do których przelejesz swoje ulubione kosmetyki lub po prostu produkty w mini, podróżniczych wersjach. Nie szalej też – gdziekolwiek jedziesz, prawdopodobnie możesz kupić tam coś, czego potrzebujesz. Żelazko? Możesz wypożyczyć je w hotelu!

Pakuj się zestawami

Nie musisz brać ze sobą tysiąca stylizacji na każdy wieczór. Czasem wystarczy zmiana biżuterii, żeby wyglądać zupełnie inaczej i z sukienki idealnej na dzień zrobić wieczorową kreację. Przemyśl dokładnie ile rzeczy potrzebujesz na każdy dzień – jakie sytuacje Cię czekają i co możesz na siebie włożyć. Bez sensu jest brać ze sobą 7 białych koszulek na 3 dniowy wyjazd. Zajmują tylko miejsce.

Jak zapakować sukienkę do walizki?

Najlepiej wybrać taką z niegniotącego się materiału. Ważna jest też odpowiednia technika składania, która sprawia, że zminimalizujesz to ryzyko. Nie będziemy tłumaczyć Ci teorii – w internecie znajdziesz co najmniej kilkanaście filmików instruktażowych krok po kroku. W razie wpadki, nie masz się czym przejmować – w każdym hotelu możesz wypożyczyć deskę do prasowania i żelazko, aby w mig uporać się z zagnieceniami.

Jak spakować garnitur do walizki?

Założyć go na siebie i w nim podróżować? To jakieś wyjście, ale nie każdy dobrze czuje się w garniturze na co dzień. Na szczęście istnieje szereg technik, które pomogą Ci zapakować garnitur do walizki w taki sposób, aby się nie pogniótł. Pamiętaj też, że dobrej jakości garnitury gniotą się trudniej. Eleganckie ubrania zawsze kładź na górze bagażu, gdzie trudniej o ich zgniecenie – to pierwsza zasada. Aby złożyć dobrze marynarkę, potrzeba niezłej wprawy, dlatego dobrze posiłkować się filmikami w internecie. Spodnie wystarczy zwinąć w rulon.

Pakuj się z listą

A przy tworzeniu jej bądź bardzo rygorystyczny. I nie ważne, czy zrobisz to na kartce czy w specjalnej aplikacji – dzięki temu pakowanie będzie mniej chaotyczne i stresujące, a ty będziesz mieć pewność, że niczego nie zapomnisz.

Udostępnij

O autorze