Walizki kabinowe

Walizki podręczne do samolotu – normy bagażu kabinowego

PoradyWalizka podręcznaWalizki podręczne

Walizka na kółkach dla dzieci – jaką wybrać?

Walizka na kółkach dla dzieci – jaką wybrać?

Dzieci podróżują obecnie nie mniej niż dorośli. Czasem wybierają się na wakacje z rodzicami, czasami wyruszają na obozy czy kolonie. W każdej takiej sytuacji potrzebna im jest solidna walizka, zapewniająca wygodę i minimalizująca trudy podróży. Modele dla dzieci oferują jednak znacznie więcej – między innymi atrakcyjny design i wysoki poziom funkcjonalności. Dowiedz się, o czym pamiętać, wybierając walizki na kółkach dla najmłodszych!

Walizki dla dzieci – z jakiego materiału?

O ile wśród modeli przeznaczonych dla dorosłych znajdą się zarówno walizki z twardych, jak i z miękkich tworzyw, o tyle warianty dziecięce produkowane są zazwyczaj z tych pierwszych. Wybór polikarbonu, polipropylenu bądź mieszanki ABS skutkuje zwiększoną wytrzymałością i odpornością na liczne uszkodzenia mechaniczne. A te w przypadku dzieci nie należą do rzadkości, prawda?

Zwróć więc uwagę na to, jak wykonana jest walizka dla dzieci. Czy producent zadbał o wszystkie detale? Pamiętaj, że najczęściej uszkodzeniom ulegają takie elementy jak kółeczka czy wysuwane rączki. Jeśli już na pierwszy rzut oka widzisz, że nie wzbudzają one Twojego zaufania, rozejrzyj się za bardziej solidnym modelem.

Jaki rozmiar powinna mieć walizka dla dzieci?

Mogłoby się wydawać, że walizki dla dzieci powinny być nieco mniejsze niż te przeznaczone dla dorosłych. W rzeczywistości jednak wymiary kabinowe (ok. 55 x 40 x 25 centymetrów) nie sprawią najmłodszym żadnych problemów. Dzięki temu Twoja pociecha może podróżować samolotem z takim samym bagażem jak dorosły, bez obaw o to, że nie poradzi sobie z ciężarem czy rozmiarami walizki.

Czasami najmłodsze dzieci mogą podróżować z mniejszymi walizkami w rozmiarze kuferków. Niejednokrotnie posiadają one wysuwane uchwyty, które ułatwią pociechom ich prowadzenie.

Walizka dla dziewczynki czy dla chłopca?

W świecie walizek dla dorosłych wszystkie modele można właściwie uznać za uniwersalne. Trudno wskazać warianty męskie czy damskie. W przypadku produktów przeznaczonych dla najmłodszych sprawa  nie jest tak prosta. Już sama kolorystyka robi różnicę. Walizki dla dziewczynki będą utrzymane w innych barwach niż modele dla chłopców. A design tych artykułów potrafi być bardzo atrakcyjny, więc kwestia kolorów to zaledwie początek rozważań.

Na powierzchni walizek dziecięcych znajdziesz między innymi grafiki z ulubionymi postaciami najmłodszych. Bohaterowie z bajek, komiksów czy gier to częste nadruki na tego rodzaju produktach. Dla dziecka takie estetyczne walory mają bardzo duże znaczenie. Zupełnie inaczej będzie podchodziło ono do walizki z atrakcyjnym dla niego wzorem niż do nudnego modelu pozbawionego cech szczególnych. Po pierwsze istnieje szansa, że Twoja pociecha będzie bardziej dbała o taki produkt, a po drugie – zdecydowanie ułatwicie sobie rozpoznawanie własnych bagaży, kiedy znajdą się one wśród innych toreb – na przykład na lotnisku czy w szkolnym autobusie wiozącym dzieciaki na wycieczkę.

Coś więcej niż walizki

Przeznaczone dla najmłodszych walizki na kółkach mogą im się przydać nie tylko podczas podróży. Jeśli znajdziesz odpowiedni model, Twoje dziecko skorzysta z niego także na co dzień. Najlepszy przykład stanowią produkty ze sklepu Puccini, wyglądem przypominające samochody. Nie dość, że to świetne projekty walizek, które każdej pociesze wpadną w oko, to jeszcze łatwo znaleźć dla nich zastosowanie w domu. Rewelacyjnie sprawdzą się one jako pudełka na zabawki. Atrakcyjnie wyglądają, więc możesz postawić je na wierzchu w dziecięcym pokoju – nie zajmą niepotrzebnie miejsca w szafie, a w dodatku młodzież będzie mogła w nich przechowywać swoje skarby.

W przypadku dziecięcych walizek nie warto oszczędzać na jakości. To prawda, gdy Twoja pociecha podrośnie, będzie potrzebowała czegoś poważniejszego. Póki co jednak czeka ją przynajmniej kilka lat podróży z bagażem dostosowanym do jej potrzeb. Wybierz więc porządny produkt z asortymentu renomowanej marki i miej pewność, że Twoje dziecko nie uszkodzi go przy pierwszej lepszej okazji. Zajrzyj na stronę sklepu internetowego Puccini i przekonaj się, jak mogą podróżować najmłodsi!

Udostępnij

O autorze