Walizki kabinowe

Walizki podręczne do samolotu – normy bagażu kabinowego

PoradyWalizka podręcznaWalizki podręczne

Jak zamontować kółka do walizki?

Jak zamontować kółka do walizki?

Obecnie na rynku trudno znaleźć walizkę, która nie byłaby wyposażona w kółeczka. To ogromne udogodnienie, sprawiające, że bagaż łatwiej transportować podczas podróży, na przykład na lotnisku czy na dworcu. Dzięki kółkom walizkę możesz bez trudu prowadzić po ulicy i nie obciążać mięśni. To gwarancja wygody i funkcjonalności. Niestety kółeczka – jako najbardziej eksploatowany element walizki – mogą ulec uszkodzeniu. Co zrobić w takim przypadku i jak samodzielnie poradzić sobie z naprawą? Dowiedz się, jak montować kółka do walizek!

Walizka dwu- czy czterokołowa?

Największe znaczenie podczas wymiany kółek w walizce będzie miała różnica pomiędzy systemem jezdnym w modelu dwu- i czterokołowym. W pierwszym przypadku koła są zazwyczaj takie same, więc bez problemu dopasujesz części zamienne. W drugim jednak każde kółko będzie się różniło – musisz zwrócić uwagę, z której strony chcesz je zamontować. Innego wariantu będziesz potrzebować na przodzie, innego na tyle, tak samo po prawej i po lewej.

Gdzie kupić kółeczka do walizki?

Jeżeli wiesz już, jakie kółka chcesz zamontować, musisz rozejrzeć się za właściwymi częściami. Najczęściej możesz nabyć je w sklepach internetowych oraz na platformach zakupowych. Wybór jest naprawdę szeroki, więc przemyśl decyzję. Kieruj się zarówno funkcjonalnością, jak i względami estetycznymi. Kółka powinny być wytrzymałe i odporne na eksploatację w trudnych warunkach. Dlatego warto zdecydować się na modele z kauczuku, które nie tylko świetnie radzą sobie na nierównym terenie, ale także są po prostu ciche. Nic tak nie denerwuje jak hałas walizki podczas spaceru na dworzec.

Montaż kółek do walizki

Nie ma jednej instrukcji, która wyjaśniałaby, jak przymocować kółko do walizki. Wszystko będzie bowiem zależało od modelu torby oraz jej systemu jezdnego. Czasem uda Ci się kupić kółeczka niemal identyczne jak te zamontowane w Twojej walizce, więc w razie jakiegokolwiek uszkodzenia, wystarczy odkręcić zniszczoną część i przytwierdzić zamiennik na jej miejsce. Wymieniasz wtedy całą obudowę koła, co nie stwarza raczej większych komplikacji.

Może nawet zdarzyć się tak, że wymienisz samo kółko, bez potrzeby odkręcania całej obudowy. Jeśli nie uległa ona uszkodzeniu, wystarczy zdjąć stalową blokadę z zawieszenia i zamienić kółeczko na nowe.

Możesz także przymocować kółeczka do walizek, które fabrycznie ich nie posiadają. Musisz wtedy znaleźć utwardzony fragment dna torby i przymierzyć obudowy kółek. Zaznacz wtedy – na przykład ołówkiem – miejsca, w których powinny znaleźć się śruby, i przykręć koła. Pamiętaj, aby wkręty nie wystawały we wnętrzu walizki, ponieważ mogą w ten sposób uszkodzić spakowane do środka rzeczy.

Czy musisz samodzielnie montować kółka?

Niezależnie od tego, czy chcesz przymocować kółka, czy je wymienić, wcale nie musisz robić tego sam. Zwłaszcza jeśli nie czujesz się na siłach, a majsterkowanie nie jest Twoją mocną stroną, lepiej zwrócić się o pomoc do fachowców.

W sieci bez problemu znajdziesz serwis, którego pracownicy podejmą się wymiany lub montażu kółeczek do walizek. Co więcej, zazwyczaj dysponują oni rozmaitymi częściami zamiennymi, więc nie musisz martwić się o kupno właściwych produktów. Oddaj walizkę do naprawy i zdaj się na ekspertów.

W razie uszkodzenia systemu jezdnego możesz zdecydować się albo na jego serwis, albo na wymianę całej walizki. Sprawdź, czy masz jeszcze ważną gwarancję, i zwróć się bezpośrednio do producenta. Jeżeli jest to stara walizka lub produkt nieznanej marki, najlepiej zdecydować się na kupno nowego modelu. Niejednokrotnie okaże się to tańsze i łatwiejsze niż próby napraw.

Solidna walizka to podstawa

Inwestując w porządne walizki, minimalizujesz ryzyko uszkodzeń. Solidne modele, wykonane z materiałów wysokiej jakości, świetnie radzą sobie z trudami każdej podróży, więc rzadko kiedy ich kółeczka niszczą się i potrzebują wymiany. Na przyszłość zaufaj sprawdzonej marce, takiej jak Puccini, i zaopatrz się w wytrzymałą walizkę!

Udostępnij

O autorze