Walizki kabinowe

Walizki podręczne do samolotu – normy bagażu kabinowego

Bagaż podręcznyPoradyWalizka podręcznaWalizki podręczne

Zamki w walizce – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zamki w walizce – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Strach o nasze rzeczy zamknięte w walizce to obawa uzasadniona – złodzieje, szczególnie w miejscach turystycznych, potrafią błyskawicznie i bezlitośnie wykorzystać chwilę naszej nieuwagi. Właśnie dlatego szyfrowane zamki w walizkach to teraz podstawa, bez której w zasadzie nie wyobrażamy sobie tego produktu. Najpopularniejsze w tej chwili zamki TSA cieszą się dobrymi opiniami. Dlaczego warto je wybrać?

Co to jest zamek TSA?

Zamek z system TSA ( z angielskiego Travel Sentry Approved), został opracowany przez firmę o tej samej nazwie i na tą chwilę jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na ochronę walizki przed kradzieżą. Więcej! Zamek TSA posiada specjalny znak, który pozwala służbą celnym dopasować odpowiedni klucz do otwarcia walizki – bez konieczności jej otwarcia siłą i w konsekwencji uszkodzenia. Pozwala to na zachowanie w walizek w przypadku jakiejkolwiek interwencji celnej.

Jak zaszyfrować zamek TSA?

Kupiłeś nową walizkę z zamkiem TSA? W celu ustawienia własnego kodu, który jest kombinacją trzech cyfr musisz wykonać kilka kroków. Pierwszym jest otwarcie zamka – oryginalnie zaprogramowany kod to 000. Następnie naciskać ostro i kilkakrotnie przycisk RESET, aż do momentu usłyszenia charakterystycznego „kliknięcia”. Wtedy należy wpisać własną kombinację cyfr przy pomocy obracanych tarcz i nacisnąć przycisk w kierunku wskazanym przez strzałkę. Aby zmienić kod w późniejszym czasie należy powtórzyć wszystkie czynności.

Jak dodatkowo zabezpieczyć walizkę przed kradzieżą lub zagubieniem? Etykieta

Do walizki warto przyczepić etykietę, w której wpiszemy swoje dane osobowe, numer telefonu oraz e-mail. Jeśli korzystamy z etykiet jednorazowych (np. tych wydawanych przez linie lotnicze) możemy wpisać również numer lotu oraz hotel, w którym będziemy przebywać podczas wyjazdu. Oczywiście nie ratuje nas to przed kradzieżą, ale pomaga w przypadku zagubienia walizki.

Ubezpiecz swój bagaż

W bagażu nie możemy przewozić żadnych cennych przedmiotów. Jeśli jest inaczej, warto to zgłosić i dodatkowo ubezpieczyć walizkę. Przed wyborem polisy warto dokładnie przeczytać warunki ubezpieczyciela tak, aby nie było niespodzianek. Rzeczy wartościowe (takie jak np. laptop, tablet, aparat fotograficzny, biżuteria) powinny być cały czas przy nas, w bagażu podręcznym.

Zabezpiecz wszystkie kieszenie

Nie tylko złodzieje czekają na nasze walizki. Często swoje mogą zrobić przemytnicy, którzy mogą w czasie naszej nieuwagi wrzucić nam do plecaka coś, co odnalezione przez służbę celną może grozić nam poważnymi konsekwencjami. Pilnowanie swojego plecaka i odpowiednie zabezpieczenie kieszeni i walizki przed otwarciem może uchronić nas przed nieprzyjemnymi konsekwencjami takich wydarzeń.

Udostępnij

O autorze