Walizki kabinowe

Walizki podręczne do samolotu – normy bagażu kabinowego

Ogólne

Wymiary bagażu podręcznego w 2024 roku

Wymiary bagażu podręcznego w 2024 roku

Bagaż podręczny to niezbędny element każdej podróży lotniczej, a jego wymagania mogą się znacznie różnić w zależności od wybranej linii lotniczej. Zazwyczaj linie lotnicze określają maksymalne wymiary i wagę bagażu podręcznego, które pasażer może zabrać ze sobą na pokład samolotu. Wymagania te są dostosowane do rozmiarów schowków bagażowych oraz do przepisów bezpieczeństwa.

Bagaż podręczny – czym dokładnie jest

Bagaż podręczny jest tym, co możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu i mieć pod ręką przez całą podróż. Każda linia lotnicza ustala własne zasady dotyczące bagażu podręcznego, dlatego ważne jest sprawdzenie ich przed podróżą. Zazwyczaj jednak bagaż podręczny obejmuje: Plecak, torbę kabinową lub niewielką walizkę. Przedmioty osobiste w tym laptop, torebkę, aparat fotograficzny, czy czytnik e-booków.

Należy pamiętać, że w bagażu podręcznym nie wolno przewozić materiałów  niebezpiecznych, ostre narzędzia czy substancji toksycznych. Dodatkowo, jeśli przewozisz płyny, muszą być umieszczone w pojemnikach nie większych niż 100 ml i zapakowane w przezroczystej torbie. 

Wymiary bezpłatnego bagażu podręcznego

Ograniczenia dotyczące bagażu podręcznego różnią się w zależności od linii lotniczych.

Oto kilka kluczowych punktów dotyczących wymiarów i wagi bagażu podręcznego dla różnych przewoźników.

Podróżowanie samolotem może być ekscytujące, jeśli tylko opanujesz sztukę pakowania i dostosujesz się do zasad dotyczących bagażu podręcznego i rejestrowanego. Aby uniknąć niepotrzebnych opłat i uniknąć stresu na lotnisku, warto wcześniej zapoznać się z wymogami linii lotniczych, z których korzystasz.

Ale to nie wszystko! Pamiętaj też o sprawdzeniu przepisów dotyczących przewozu płynów, żywności czy przedmiotów zakazanych. Znając te zasady, możesz uniknąć kłopotów podczas kontroli bezpieczeństwa i cieszyć się spokojną podróżą.

Sprawdź produkty, które idealnie sprawdzą się jako bagaż podręczny.

Udostępnij

O autorze