Walizki kabinowe

Walizki podręczne do samolotu – normy bagażu kabinowego

PoradyWalizka podręcznaWalizki podręczne

Jak się spakować do małej walizki? 5 sprawdzonych porad

Jak się spakować do małej walizki? 5 sprawdzonych porad

Korzystając z oferty tanich linii lotniczych, często decydujemy się pakować wyłącznie do walizki kabinowej, aby nie dopłacać za bagaż rejestrowany. To dobre rozwiązanie, ponieważ jej wymiary w zupełności wystarczą na potrzeby krótkich wakacji czy służbowego wypadu. Niemniej, aby wszystko w niej zmieścić, trzeba się trochę postarać. Dlatego przedstawiamy listę 5 sprawdzonych porad na to, jak spakować się do małej walizki.

Przygotuj się

Niektórym wydaje się, że pakowanie to prosta czynność, którą można się zająć z doskoku kilka godzin przed podróżą samolotem. Być może – kiedy masz już wystarczająco duże doświadczenie. Przeważnie jednak znacznie lepiej jest przygotować się do tego odpowiednio wcześnie. Jak? Zrób sobie listę rzeczy, które będą Ci potrzebne podczas wyjazdu. Pozwoli Ci to zauważyć, które przedmioty będą tak naprawdę zbędne. Zanim zaczniesz pakowanie, upewnij się też, jakie dokładnie limity bagażu podręcznego obowiązują u przewoźnika, z którym lecisz. Unikniesz w ten sposób ewentualnych problemów na lotnisku.

Wybierz ubrania

Z przyzwyczajenia masz ochotę wziąć ze sobą wszystkie ulubione ciuchy. W głowie mnożysz scenariusze, w których dany strój może Ci się przydać. Jeżeli jednak zamierzasz spakować się do małej walizki, musisz pohamować entuzjazm. Nie dla każdego fatałaszka znajdzie się miejsce w bagażu podręcznym. Dlatego dobrze zastanów się, które ubrania będą Ci rzeczywiście potrzebne, a bez których możesz się obejść. Podstawa to zapoznanie się z prognozą pogody. Oczywiście trzeba mieć do niej zdrowy dystans, ale jeśli wybierasz się na przykład do południowego kraju w miesiącach letnich, raczej nie zaskoczą Cię mrozy. W takich przypadkach ogranicz się więc do jednej pary długich spodni i jednej bluzy „na wszelki wypadek”, zamiast zabierać całe ich kolekcje.

Wykorzystaj wszystkie możliwości

Pamiętaj, że podczas pakowania do dyspozycji masz nie tylko walizkę kabinową! Przysługuje Ci między innymi prawo do drugiej sztuki bagażu podręcznego w postaci damskiej torebki, małego plecaka czy torby na laptopa. Nie ma więc sensu upychać wszystkiego do walizki, jeśli na przykład komputer, książkę czy kosmetyki możesz wziąć osobno. Zrób też dobry użytek z wszelkich kieszeni – drobną elektronikę itp. możesz przewozić choćby w kurtce. A jeśli jesteśmy już przy ubraniach: starym sprytnym sposobem załóż na siebie jak najwięcej na czas podróży. Nie przesadź, aby nie ucierpiał Twój komfort. Temperatura na pokładzie samolotu pozwala jednak na przykład na to, aby ubrać długie spodnie, zamiast pakować je do walizki.

Zorganizuj miejsce w walizce

Im mniejsza walizka, tym sprytniej musisz wykorzystać jej pojemność. Nie pozwól na to, by podczas pakowania zmarnował się choć kawałek wolnej przestrzeni. Dobrym pomysłem jest rolowanie ubrań zamiast ich tradycyjnego składania. Tak przygotowane wałki umieść w walizce, a uda Ci się zabrać ze sobą więcej odzieży. Unikaj bezmyślnego wrzucania rzeczy do bagażu – Twoim kluczem do sukcesu jest porządek i przemyślane działanie.

Wykorzystaj potencjał miejsca docelowego

Znasz to uczucie, kiedy ruszając w podróż, masz wrażenie, że podczas przygotowań coś Ci umknęło? Zastanawiasz się wtedy, czy na pewno wszystkie niezbędne rzeczy znalazły się w Twojej walizce. A co jeśli nie? Tak naprawdę nic wielkiego się nie stanie. No chyba, że wśród zapomnianych rzeczy jest Twój portfel lub telefon. Większość braków możesz jednak uzupełnić, gdy dolecisz do miejsca docelowego. Czasem nie będzie się to nawet wiązało z dużymi kosztami. Zastanów się przede wszystkim nad sensem transportowania niektórych kosmetyków. Jeśli kupisz je dopiero po wylądowaniu, zaoszczędzisz trochę przestrzeni w walizce. Zorientuj się również, czy na miejscu będziesz mieć dostęp do pralki – może wcale nie ma sensu brać bielizny i koszulek na każdy dzień urlopu?

Szerokiej drogi!

Pakowanie bagażu podręcznego może być nie lada wyzwaniem, lecz jeśli tylko wykorzystasz powyższe wskazówki, bez trudu sobie poradzisz. Udanej podróży!

Udostępnij

O autorze