Walizki kabinowe

Walizki podręczne do samolotu – normy bagażu kabinowego

PoradyWalizka podręcznaWalizki podręczne

Jak zapakować garnitur do walizki?

Jak zapakować garnitur do walizki?

Jeśli często odbywasz podróże służbowe, wiesz, jak problematyczne potrafi być przewożenie garnituru. Nawet wybór najwygodniejszego środka transportu – takiego jak samolot – nie pomoże Ci w tej kwestii. Nie masz innego wyjścia jak nauczyć się składać eleganckie ubrania na potrzeby pakowania. Z tym można sobie poradzić! Tłumaczymy więc, jak złożyć garnitur do walizki, i doradzamy inne sposoby jego transportowania.

Jak złożyć garnitur, żeby się nie pogniótł?

Umieszczenie garnituru w walizce jest o tyle dobrym pomysłem, że Twój bagaż jest wtedy kompaktowy i nie musisz przejmować się przewożeniem dodatkowych przedmiotów luzem. Co więcej, jeśli umieścisz strój bezpiecznie w torbie, będzie on dobrze chroniony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i innymi trudami podróży. Garnitur w walizce może się jednak mocno pognieść, dlatego tak istotne jest jego prawidłowe składanie. Jak to zrobić?

Zacznij od składania marynarki:

  1. Rozepnij guziki marynarki.
  2. Wysuń jedno ramię (tylko bark, nie cały rękaw!) na lewą stronę.
  3. Dzięki temu powstanie ustęp, w który wsuniesz drugie ramię, składając marynarkę na pół w pionie.
  4. Podszewka marynarki jest teraz na zewnątrz. Złóż ją tak, aby rękawy i przód klapy były w jednej linii.
  5. Tak przygotowaną marynarkę możesz ponownie złożyć bądź zrolować (podczas rolowania możesz zwinąć razem z nią inne ubrania – na przykład T-shirty).

To skuteczny i estetyczny sposób na składanie marynarki. Istnieje jeszcze druga metoda – nieco częściej stosowana i odrobinę łatwiejsza:

  1. Zaczynasz odwrotnie – zapinając guziki marynarki.
  2. Połóż marynarkę klapami do dołu i złóż jej prawy rękaw do środka.
  3. Następnie powtórz ten krok z lewym rękawem.
  4. Złóż marynarkę na pół w poziomie.
  5. Pozostaje Ci tylko odwrócić ją przodem do góry i umieścić w walizce.

W obu powyższych metodach, na przedostatnim etapie możesz dodać do marynarki spodnie. W efekcie złożysz cały garnitur razem i unikniesz nieestetycznych zagnieceń.

Jak spakować garnitur oraz dodatki do walizki?

Złożony garnitur to już połowa sukcesu. Musisz go jeszcze umieścić w walizce, a jeśli zrobisz to niedbale, wszystkie Twoje wcześniejsze starania pójdą na marne. 

Przede wszystkim pamiętaj więc, aby w podróż zabrać ze sobą wystarczająco dużą walizkę. Zdecydowanie lepiej mieć w niej trochę luzu, niż upychać wszystko na siłę. Eleganckie ubrania ułóż na samym wierzchu bagażu, tak aby nie podlegały naciskowi. Jako że koszule wykonane są z lżejszych, delikatniejszych materiałów, łatwiej się też gniotą. Dlatego powinny znaleźć się nad marynarką i spodniami.

Zwróć także uwagę na transport obuwia i innych dodatków. W butach umieść prawidła, aby nie odkształciły się podczas podróży. Kosmetyki najlepiej spakować do osobnego bagażu, żeby uniknąć zalania odzieży. Co więcej, jasne ubrania warto dodatkowo owinąć w folię, która ograniczy ryzyko niespodziewanych zabrudzeń.

Transport garnituru nie tylko w walizce

Jeśli chcesz, by Twój garnitur prezentował się nieskazitelnie, możesz zainteresować się także innymi sposobami jego przewożenia. Dobrym pomysłem jest na przykład wykorzystanie specjalnej torby na garnitur. Zmieści się w niej nie tylko marynarka i spodnie, ale również inne eleganckie ubrania, takie jak koszule, krawaty, pasek, a nawet jedna para butów.

Transport takiej torby jest bardzo wygodny, zwłaszcza że może ona zmieścić się w samolocie jako mały bagaż podręczny. Alternatywą dla niej są pokrowce na garnitur. Te jednak nie gwarantują takiego komfortu, ponieważ trudniej je ze sobą nosić, a marynarka i koszule nie są dobrze chronione przed deszczem.

Kiedy podróż dobiegnie końca…

Wiesz już, jak odpowiednio złożyć garnitur i jak spakować go do walizki. Pamiętaj, aby po przybyciu na miejsce docelowe podróży od razu wyciągnąć ubrania z bagażu i rozwiesić je na wieszakach. Pomocne może okazać się małe żelazko turystyczne. Jeśli go nie posiadasz, zapytaj obsługę hotelu o możliwość przeprasowania odzieży. Jeżeli jednak dołożyłeś wszelkich starań, aby zapewnić swojemu garniturowi właściwe warunki, nie będzie takiej potrzeby.

Udostępnij

O autorze