Walizki kabinowe

Walizki podręczne do samolotu – normy bagażu kabinowego

Bagaż podręcznyPoradyWalizka podręcznaWalizki podręczne

Jak spakować marynarkę do walizki?

Jak spakować marynarkę do walizki?

Pakowanie walizki najpewniej kojarzy nam się z wyjazdem na upragnione wakacje, wyczekiwanym urlopem lub podróżą do ciepłych krajów. Czasem jednak musimy udać się w delegację, na spotkanie biznesowe lub pogrzeb – również wtedy będziemy musieli spakować walizkę, by zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Oficjalne spotkania wymagają odpowiedniego stroju, dlatego w naszym bagażu musi znaleźć się garnitur: spodnie złożone w kant, elegancka koszula oraz oczywiście marynarka. Składanie tego ostatniego elementu może przysporzyć sporo problemów, więc w dzisiejszym tekście podpowiadamy kilka skutecznych sposobów na spakowanie marynarki do walizki.

Jak spakować garnitur?

Eleganckie ubranie nie powinno być pogięte, jednak w miejscu destynacji nie zawsze mamy czas lub możliwości, by wszystko jeszcze raz wyprasować i doprowadzić do należytego porządku (mimo wszystko polecamy zabierać ze sobą turystyczne żelazko). Dlatego też warto znać kilka przydatnych tricków, które pozwolą nam zniwelować ewentualne szkody. Przewożąc w walizce garnitur, należy pamiętać o tym, by walizka nie była wypełniona po brzegi – nadmiar bagażu skutkuje tym, że wszystko jest ściśnięte (walizka w magiczny sposób się nie rozciągnie).

Najlepiej zostawić w walizce nieco wolnego miejsca, a ubrania zabezpieczyć pasami (lub siatką) przed przemieszczaniem się wewnątrz torby. Niektóre ubrania warto włożyć do torby strunowej – zebrane w niej powietrze dodatkowo ochroni odzież przed zgnieceniem. Marynarkę i garnitury kładźmy na pozostałych rzeczach, które wypełniają walizkę, by nie zostały przez nie zgniecione. Szerokość walizki powinna odpowiadać szerokości ramion marynarki. Przed włożeniem marynarki do torby należy ją odpowiednio złożyć – o sposobach składania marynarki przeczytacie w następnym akapicie.

Jak złożyć marynarkę, by się nie pogniotła?

Składanie marynarki we właściwy sposób to nie jest tak prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Wszelkie zagięcia na materiale będą widoczne na pierwszy rzut oka, więc należy zachować ostrożność. Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę, że marynarkę trzeba składać inaczej niż koszulę – wbrew temu, co możemy przeczytać w wielu poradnikach na ten temat.

Jest kilka szkół składania górnej części garnituru. Jeden z najbardziej popularnych sposobów polega na wywróceniu jednego z ramion marynarki na lewą stronę, postawieniu kołnierza i włożeniu drugiego ramienia w to pierwsze, wywrócone wcześniej na lewą stronę – dzięki temu cały materiał wierzchni zostaje ukryty. Tym samym marynarka może być złożona na pół bez obaw o to, że się ubrudzi bądź pogniecie. By zapewnić materiałowi dodatkowe zabezpieczenie przed złożeniem (lub zrulowaniem) można do środka włożyć np. ręcznik, co zapewni materiałowi dodatkowy bufor.

Pokrowce i specjalne torby na garnitury

Na rynku dostępne są pokrowce i torby, specjalnie zaprojektowane do przewożenia w nich garniturów. Pokrowiec to opcja tańsza i łatwiejsza w użyciu, ale jednocześnie niezbyt wygodna w transporcie w podróży. Marynarkę i spodnie od garnituru wieszamy na wieszaku, umieszczamy w pokrowcu i zamykamy na zamek błyskawiczny. Taki pakunek nie jest jednak zbyt poręczny i zawsze to dodatkowy przedmiot, na który musimy uważać podczas delegacji. Z kolei torba na garnitur mieści w sobie marynarkę bez składania, co może okazać się zbawienne dla wielu z nas. Specjalnie zaprojektowany bagaż zapobiega zgniataniu się materiału i ma specjalnie wyznaczone przestrzenie m.in. na koszule, paski, krawaty czy buty.

Udostępnij

O autorze