Weekendowy wyjazd? Sprawdź, co spakować do walizki!

Krótkie weekendowe wypady to dobry sposób na oderwanie się od szarej codzienności. Krótszy wyjazd wymaga mniejszych nakładów finansowych, a wybór dni weekendowych sprawia, że nie tracimy urlopu, na który ciężko pracujemy przez cały rok. Zanim jednak wybierzemy się na upragnione wakacje, musimy się spakować. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak zrobić to efektownie i skutecznie – jednocześnie zabrać wszystkie niezbędne przedmioty i zmieścić wszystko do niewielkiej walizki. Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, to zapraszamy do lektury!

Miejsce podróży determinuje zawartość walizki

Najczęściej to, co pakujemy do walizki, zależy od tego, gdzie wybieramy się w podróż. Inny zestaw ubrań spakujemy, gdy w środku zimy zapragniemy zdobyć pasmo górskie, a inny, gdy w lecie jedziemy wylegiwać się nad morzem. Niezależnie jednak od docelowego miejsca wakacji, należy zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy – oczywiście tego typu stwierdzenie może budzić kontrowersje, bowiem każdy nieco inaczej traktuje rzeczy „najpotrzebniejsze”. Niektórym, by przetrwać, wystarczy karta kredytowa i szczoteczka do zębów, inni nie wyobrażają sobie wyjazdu bez trzech par butów.

Sama walizka również nie jest bez znaczenia. Skoro planujesz szybki wypad na weekend, to zabierz ze sobą niewielką, ale pojemną walizkę. Postaraj się, by była lekka i wytrzymała. Mniej miejsca sprawi, że już podczas pakowania zastanowisz się, które rzeczy rzeczywiście Ci się przydadzą, a które tylko zajmują miejsce. Poniżej staramy przedstawić się kilka niezbędnych artykułów z naszego punktu widzenia – być może poniższa listy pomoże Wam zaoszczędzić nieco miejsca w walizce.

Święta trójca – portfel, telefon i dokumenty

Żart o karcie kredytowej i szczoteczce do zębów może wcale nie jest tak bezzasadny, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. W dzisiejszym świecie można kupić praktycznie wszystko, więc jeśli zapomnimy koszulki na zmianę lub dodatkowej pary skarpetek, to najpewniej będziemy mogli kupić je w pierwszym lepszym sklepie. Dlatego właśnie zawsze miej przy sobie portfel (postaraj się, by nie był pusty!), nie zapominaj również o telefonie (gdyby zaszła nagła potrzeba skontaktowania się z kimś lub wezwania pomocy) i dokumentach (paszport, dowód osobisty, prawo jazdy – każdy z nich może okazać się przydatny).

Kosmetyki i odzież

Pakując się, pamiętajmy o podstawach: bieliźnie, odzieży i kosmetykach. Zawsze na wszelki wypadek warto zabrać dodatkowy podkoszulek oraz coś ciepłego – pogoda, zwłaszcza w Polsce, bywa kapryśna i choć przez cały dzień możemy się pocić z gorąca, to gdy tylko słońce schowa się za horyzontem, możemy zmarznąć od chłodnego wiatru. Dlatego też nawet w lecie zabierzmy ze sobą długie spodnie na przebranie, bluzę i kurtkę przeciwdeszczową. Jeśli boimy się, że bluza albo kurtka nie zmieści się w walizce, to zawsze możemy ją ubrać na siebie lub przewiązać w pasie, by nie zajmowała miejsca.

Podsumowanie

W zależności od tego, czy jedziemy pod namiot czy do kilkugwiazdkowego hotelu, musimy zabrać ze sobą szampon, mydło i ręczniki lub przedmioty te będą zapewnione na miejscu. Ponownie wracamy do kwestii, o której wspomnieliśmy na początku tego artykułu i która wydaje się kluczowa – jeśli wiemy, gdzie zmierzamy i w jakim celu, to o wiele łatwiej będzie się nam spakować tak, by niczego nam nie brakowało. Warto zawczasu przygotować sobie listę potrzebnych przedmiotów i pakować się mając ją na uwadze.