Walizka podróżna na kółkach do samolotu

Mały bagaż podręczny do samolotu

Raz kupiona walizka podróżna powinna służyć przez wiele lat, dlatego warto dobrze zastanowić się przed wyborem. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę, dzięki czemu wybierzesz taki model walizki kabinowej, która spełni twoje oczekiwania i sprawi, że każda podróż samolotem będzie komfortowa.

Rozmiar walizki podróżnej

Podróżując samolotem masz możliwość zabrania na jego pokład jednej sztuki bagażu podręcznego. Linie lotnicze precyzyjnie określają, jakie maksymalne wymiary i jaką wagę może mieć bagaż i jest to skrupulatnie przestrzegane podczas odprawy. Co ważne – rozmiar walizki kabinowej podany przez przewoźnika uwzględnia wszystkie wystające elementy (rączki, kółka, uchwyty), dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy bagaż na pewno spełnia określone normy.

Sprawdź limity bagażu podręcznego najpopularniejszych linii lotniczych:  http://https://walizki-kabinowe.pl/wymiary/

Małe walizki na kółkach

Mały bagaż podręczny na kółkach to gwarancja wygodnej podróży – zwrotne i solidne kółka ułatwiają przemieszczanie się nie tylko po terminalu lotniska, ale również po mieście. Kupując walizkę zwróć uwagę przede wszystkim na to, z jakiego materiału są kółka – za najlepsze uważa się te wykonane z kauczuku i osadzone na łożyskach. Im większe kółka, tym wygodniejsza podróż (te o największej średnicy są najtrwalsze).
Walizki z dwoma kółkami sprawdzają się przede wszystkim podczas krótszych wyjazdów, natomiast te wyposażone w cztery zwrotne kółka polecane są dla osób, które z bagażem będą miały do pokonania pieszo więcej trasy.

Mały bagaż podręczny na kółkach - walizka kabinowa

Mała walizka podróżna Puccini Vancouver – cabin size

Bagaż podręczny twardy czy miękki

Walizka kabinowa twarda czy miękka? To, jaką wybrać zależy przede wszystkim od tego, co najczęściej będziesz przewoził. Jeśli znaczną część twojego bagażu stanowią przedmioty delikatne lub sprzęt elektroniczny wybierz walizkę twardą, wykonaną z solidnych materiałów termoplastycznych. Jest ona o wiele bardziej odporna na uszkodzenia, wgniecenia i odkształcenia, w związku z czym zapewnia zdecydowanie lepszą ochronę dla przewożonych rzeczy. Miękkie walizki polecane są podróżnikom, którzy przewożą przede wszystkim odzież czy obuwie.

Walizki kabinowe Puccini

Małe walizki kabinowe Puccini