Torba czy plecak na laptopa? Dowiedz się, jak wygodnie nosić komputer

Laptop to teoretycznie komputer przenośny, jednak jego rozmiary nie zawsze pozwalają na łatwy i wygodny transport. Dlatego nieraz możesz stanąć przed dylematem, czy lepiej pakować go do plecaka, czy do zwykłej torby na ramię. W tym artykule rozważamy wszelkie za i przeciw i podpowiadamy, co wybrać, aby laptopa mieć zawsze pod ręką!

Jaki masz wybór?

Producenci dostarczają na rynek całą gamę artykułów przeznaczonych do transportowania laptopów. Nie musisz więc ograniczać się do zwykłego plecaka, który nosisz ze sobą na co dzień. W sklepach spotkasz się bowiem z modelami przeznaczonymi specjalnie na laptopy. Podobnie jest z torbami na ramię. Zaletą takich produktów są wymiary dokładnie przystosowane do najczęstszych rozmiarów notebooków. Możesz więc wybrać torbę lub plecak idealnie dopasowane do przekątnej laptopa. Nie musisz obawiać się, że nie uda Ci się dopiąć zamka albo też tego, że komputer będzie przemieszczał się podczas transportu.

Torba czy plecak?

Oba rodzaje produktów są więc dostosowane do najpowszechniejszych rozmiarów laptopów, ale to wcale nie ułatwia wyboru. Jeśli zastanawiasz się, czy w celu transportowania komputera kupić specjalną torbę, czy plecak, musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, dokąd będziesz go ze sobą najczęściej zabierać.

Plecak na laptopa okaże się rozwiązaniem zdecydowanie bardziej praktycznym. Lepiej się go nosi, a jego ciężar równomiernie się rozkłada. Takiej wygody nie gwarantuje torba na ramię, która ze względu na ciężar komputera może obijać Ci się o biodro. Z pewnością poczujesz dyskomfort spowodowany tym, że laptop będzie przeważał albo na jedną, albo na drugą stronę. Nie jest to najzdrowsze dla kręgosłupa rozwiązanie.

Czy są zatem jakiekolwiek przesłanki przemawiające za torbą na laptopa? Jest jedna – bardzo istotna, a mianowicie estetyka. Plecak nie wygląda najlepiej, jeśli ubierasz się w formalnym lub półformalnym stylu. Niezbyt korzystnie prezentuje się w połączeniu z marynarką czy płaszczem. Cechuje się raczej sportowym charakterem, więc łatwo wkomponować go w kreację zawierającą choćby bluzę, luźną koszulkę czy casualową kurtkę. Bardziej eleganckie stroje wymagają jednak dodatków w odpowiednim stylu. A torby na laptopa projektowane są tak, by pasowały nawet do garniturów…

Czym cechują się torby i plecaki na laptopa?

Zarówno torba, jak i plecak, których głównym przeznaczeniem jest transport laptopa, cechują się wzmacnianymi, grubymi ściankami. Ich rolą jest chronić sprzęt przed uszkodzeniami powstającymi w wyniku uderzeń. Tak przenoszony komputer jest właściwie zabezpieczony, więc nie musisz obawiać się o jego stan. Co więcej, plecaki i torby na laptopa wyposażone są w dodatkowe kieszonki, które pomieszczą wszelkie niezbędne dodatki, takie jak zasilacz czy mysz.

Co wybrać?

Jeśli stoisz przed wyborem pomiędzy torbą a plecakiem na laptopa, zdecyduj się na to rozwiązanie, które lepiej pasuje do Twojego stylu. W sklepach bez trudu znajdziesz eleganckie plecaki, których design świetnie pasuje do oficjalnych strojów, ale zawsze to klasyczna torba będzie wyglądała poważniej. Zastanów się więc, czy zależy Ci przede wszystkim na idealnej prezencji, czy raczej ważniejsze będą dla Ciebie względy praktyczne. Plecak zagwarantuje Ci maksimum wygody i okaże się znacznie mniej szkodliwy dla Twoich pleców.

Plecaki i torby na laptopa w sklepie Puccini

Niezależnie od tego, jakiego wyboru ostatecznie dokonasz, idealny produkt dla siebie znajdziesz w asortymencie sklepu Puccini. Dostępne są tam zarówno klasyczne torby na laptopa, jak i specjalne plecaki z kieszenią na komputer. Wszystkie zaprojektowane zostały w eleganckim stylu, tak aby pasowały nie tylko do codziennych, ale i do biznesowych kreacji. Wykonano je z wytrzymałych materiałów – między innymi z wodoodpornego nylonu – dzięki czemu sprawdzą się nawet w trudnych warunkach, a Twój laptop będzie bezpieczny niezależnie od okoliczności.