Jak spakować koszulę do walizki?

jak spakować koszulę do walizki

Czeka Cię służbowa podróż lub wybierasz się na rodzinną uroczystość – ślub lub pogrzeb? Wiesz, że musisz zabrać ze sobą eleganckie ubrania, ale nie wiesz, jak spakować je do walizki, by się nie pomięły? Nie masz miejsca na zabranie ze sobą podróżnego żelazka? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, to chyba jesteś w dobrym miejscu. W poniższym artykule znajdziesz kilka rad jak spakować koszulę do walizki, by nie musieć jej prasować drugi raz po przybyciu na miejsce.

Po co składamy koszulę przed włożeniem do walizki?

Po co właściwie musimy się tak natrudzić, by składać koszulę przed włożeniem jej do walizki? Pytanie może wydawać się banalnie proste, jednak warto przypomnieć, że jeśli chcemy wyglądać elegancko, to nie tylko musimy założyć odpowiedni strój (koszula, krawat, marynarka, spodnie w kant, wypastowane buty), ale ów strój musi się również dobrze prezentować. Niekiedy nawet najmniejsze zagięcia materiału mogą zniszczyć dobre wrażenie i wywołać niepożądany efekt – sprawiać wrażenie, że jesteśmy ubranie niechlujnie lub nie przywiązujemy wystarczającej wagi do wydarzenia, w którym przyszło nam brać udział.

O czym pamiętać podczas składania koszuli?

Składając koszulę, należy zadbać o to, by nie uszkodzić kołnierzyka i uchronić jej przednią część przed zagnieceniami. W tym celu zapinamy kołnierzyk i co drugi guzik koszuli, a następnie kładziemy ją frontem na płaskiej powierzchni („plecami do góry”). Składamy każdy z boków (mniej więcej w ¼ szerokości) i dopasowujemy do nich rękawy, wygładzamy ewentualne fałdy. Delikatnie składamy koszulę na dwie lub trzy części – wszystko w zależności od ilości miejsca, które zostało nam w walizce.

Kilka przydatnych tricków

Warto pamiętać, by eleganckie ubrania, podatne na występowanie zagięć i fałd, kłaść na szczycie rzeczy, które znajdują się w walizce. Niweluje to ryzyko przygniecenia przez ciężkie przedmioty (np. kosmetyczkę czy buty), a siatka lub specjalne pasy, w które są wyposażone walizki, dodatkowo zabezpieczają zawartość bagażu. Jeśli chcemy zabezpieczyć nasze ubranie jeszcze bardziej, to złożoną koszulę możemy włożyć do woreczka strunowego. Powietrze wypełniające torbę stanowi bufor zabezpieczający i działa w przypadku, gdy na całą powierzchnię worka oddziałuje równomiernie rozłożony ciężar (co najczęściej ma miejsce w przypadku przewożenia ubrania w walizce). Jednocześnie sam materiał, z jakiego zrobione są torebki strunowe, zabezpiecza koszulę przed uszkodzeniami natury mechanicznej.

Składanie koszuli – sposób alternatywny

By upewnić się, że nasze ubranie w walizce podróżnej będzie jeszcze bardziej bezpieczne, można skorzystać z innego sposobu składania odzieży. Jest to metoda, która zakłada składanie ze sobą kilku sztuk odzieży jednocześnie (np. dwóch koszul i spodni, czy dwóch koszul i t-shirtu). Koszulę, na której dobrym stanie najbardziej nam zależy, kładziemy na samym spodzie, na nią kładziemy drugą sztukę – oba ubrania mogą stykać się kołnierzykami, jednak być zwrócone w przeciwnych kierunkach. W miejscu, w którym spotykają się obie koszule, kładziemy złożone spodnie lub t-shirt. Następnie koszulę, która leży wyżej, składamy w sposób, który wcześniej opisaliśmy w tym artykule z tą różnicą, że w środku „pakunku” znajduje się inne ubranie – sprawia ono, że krawędzie, na których ubranie się zagina, będą mniej ostre. Na koniec składamy drugą koszulę wokół tej pierwszej, która ma „w sobie” inne ubrania. Całość pakujemy do torby strunowej.

Korzystając z powyższych metod i pamiętając o podstawowych zasadach (korzystanie z worka foliowego, umieszczanie eleganckiego ubrania na innych rzeczach w walizce, nie pod nimi), możemy być pewni, że nasze ubranie dotrze na miejsce podróży w stanie, który pozwoli nam od razu je założyć.