Płyny w bagażu podręcznym – co musisz wiedzieć

Jak przewozić płyny w bagażu podręcznym

Wybierając się w podróż samolotem musisz pamiętać, że twój bagaż podręczny będzie dokładnie sprawdzony. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu warto przed rozpoczęciem pakowania walizki zapoznać się z regulaminem wybranej linii lotniczej i zasadami związanymi z przewozem płynów, leków i innych przedmiotów. Z tego poradnika dowiesz się, jak przewozić płyny w bagażu podręcznym i jakie są limity najpopularniejszych linii lotniczych.

Przeczytaj również:

BAGAŻ PODRĘCZNY WYMIARY

KOSMETYKI W BAGAŻU PODRĘCZNYM

Płyny w bagażu podręcznym jak spakować

Jakie płyny można przewozić w bagażu podręcznym

Do walizki kabinowej, czyli tej zabieranej na pokład samolotu do luku bagażowego, można spakować płyny zakupione w strefie wolnocłowej, ale muszą być spakowane w przezroczystą, bezpieczną torebkę wraz z paragonem (dowodem zakupu).

W bagażu podręcznym można również spakować inne płyny (szampony, żele pod prysznic, płyny kosmetyczne, toniki, balsamy do ciała, napoje), jednak muszą być one w opakowaniach nie przekraczających 100 ml, a ich łączna objętość nie może przekroczyć 1 litra.

Wszystkie pojemniki z płynami muszą swobodnie mieścić się w przezroczystej plastikowej torbie o wymiarach 20 x 20 cm i pojemności 1 litra. Torebka powinna mieć zamknięcie strunowe (musi mieć możliwość wielokrotnego uszczelnienia).

Ważne! Wszystkie płyny nieprawidłowo spakowane lub nie spełniające wymagań przewoźnika zostaną zarekwirowane i zutylizowane podczas kontroli bagażu podręcznego.

Nie wiesz w co się spakować? Zobacz pojemne walizki kabinowe https://puccini.pl/walizki/walizki-male-kabinowe/