Najpopularniejsze walizki Puccini w roku 2019. Zobacz ranking kolekcji!

Rok 2019 dobiega końca, nadszedł więc czas na podsumowania. Mogą okazać się one pomocne, jeśli szukasz walizki na przyszłoroczne eskapady. Zastanawiasz się, które walizki cieszyły się największym zainteresowaniem w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Zapoznaj się z naszym rankingiem kolekcji Puccini!

5. Santorini

Zestawienie walizek Puccini zaczniemy od jednej z nowszych kolekcji, czyli Santorini. To seria bardzo charakterystyczna i łatwo rozpoznawalna dzięki oryginalnemu motywowi na powierzchni walizki. Z przodu wytłoczona jest dwustronna „jodełka” z trapezów, a z tyłu – rozciągnięte na całą wysokość logo marki.

Walizki Santorini zjednały sobie zwolenników swoją wytrzymałością. Stoi za nią odporne na uszkodzenia, twarde tworzywo ABS. Komfort korzystania z tych produktów podnosi dodatkowo nowoczesny układ jezdny, ułatwiający transport walizki bez względu na rodzaj podłoża, oraz wysuwany stelaż z możliwością regulacji.

Wnętrze walizki jest zorganizowane w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić utrzymanie bagaży w porządku przez cały czas podróży. Jedna komora odgrodzona jest przegrodą z dodatkową kieszenią, a druga posiada pasy, którymi można zabezpieczyć przewożone rzeczy.

4. Acapulco

Walizki Acapulco to wykonane z solidnego polipropylenu produkty o nieco futurystycznym designie. Minimalistyczna elegancja stanowi jedną z zalet, które przekonują do tej serii użytkowników. Innym wyróżnikiem tej kolekcji jest nietypowa kolorystyka, w jakiej dostępne są walizki. Seledyn czy błękit wyraźnie odcinają się na tle wszechobecnych czarnych modeli.

Cztery obrotowe kółka, teleskopowy uchwyt i zamek TSA to funkcjonalne elementy, których nie mogło zabraknąć i w tej kolekcji Puccini. Przemyślane zostało również wnętrze walizki, które gwarantuje porządek wśród spakowanych rzeczy. Szczególnie przydatne wydają się dodatkowe kieszonki w przegródce, gdzie umieścisz mniejsze przedmioty, które mogłyby się zapodziać wśród ubrań i innych rzeczy.

3. Camerino

Walizki Camerino znalazły się dość wysoko w naszym rankingu, zwłaszcza jak na kolekcję modeli wykonanych z miękkiego materiału. W ogólnym rozrachunku wariant ten traci bowiem ostatnio na popularności na rzecz tworzyw twardych – bardziej wytrzymałych i designerskich. Niemniej walizki Camerino należą do jednej z trzech serii, które w roku 2019 były najczęściej przeglądane przez klientów Puccini.

Na pewno podobać się może prosta forma i absolutnie minimalistyczny design tych walizek. Próżno szukać na ich powierzchni wymyślnych faktur i wzorów. Znalazły się na niej jednak dwie zewnętrzne kieszonki o różnych rozmiarach. To element, który stanowi o przewadze nad modelami z twardych tworzyw. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz podróżować z dodatkową torbą podręczną, gdyż artykuły pierwszej potrzeby w każdej chwili z łatwością odnajdziesz w kieszonkach walizki Camerino.

2. Majorca

Kolejna w rankingu pozycja należy do solidnych i designerskich walizek Majorca. Ich powierzchnia utrzymana jest w dwuodcieniowej kolorystyce. Kontrastują z nią wyróżniające się barwą obszycia zamków błyskawicznych. Wykorzystane do produkcji wytrzymałe tworzywo ABS poddane zostało dodatkowej obróbce, polegającej na nadaniu mu oryginalnej, chropowatej struktury. To trwały i sztywny materiał, odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i intensywną eksploatację.

To, co odróżnia serię Majorca od wyżej wymienionych modeli z twardych materiałów, to liczba kółek. Choć czterokołowe walizki wciąż zyskują popularność, to dwukołowa Majorca znalazła się na drugim miejscu rankingu. Jak to możliwe? Dwa koła mają swoje zalety – lepiej nadają się do prowadzenia walizki po nierównym podłożu czy pokonywania progów i krawężników. Taki system jest też mniej narażony na uszkodzenia niż cztery obrotowe kółeczka. 

1. Paris

Walizki Paris to absolutny numer 1 wśród kolekcji Puccini. Cieszą się niepodważalnie największym zainteresowaniem. Trudno odmówić im wyjątkowego charakteru, za który odpowiada prawdopodobnie idealny stosunek jakości do ceny. To kolejna propozycja walizek wykonanych z kopolimeru ABS. Są one odporne na wgniecenia i zarysowania. W przypadku tej serii nie musisz obawiać się o uszkodzenia w trakcie podróży.

Wnętrze walizek Paris zostało zaprojektowane podobnie jak w wyżej opisanych kolekcjach. Wyróżnić należy jednak sam design tej serii. Prosta, utrzymana w duchu skromnej elegancji powierzchnia walizek zasługuje na uwagę. W gustowny sposób ozdabia ją niewielkich rozmiarów logo marki, które zostało ze smakiem wyeksponowane.

Walizki Paris to modele czterokołowe, wyposażone oczywiście w regulowany uchwyt oraz zamek TSA, zabezpieczający Twój bagaż i pozwalający pracownikom lotniskowych służb porządkowych skontrolować go bez konieczności niszczenia kłódki.

Wybierz swoją walizkę Puccini!

Wszystkie z wyżej wymienionych modeli dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Możesz zaopatrzyć się więc zarówno w ich kabinowe wersje – mieszczące się w rozmiarowych limitach przewidzianych przez najpopularniejsze linie lotnicze – jak i w warianty większe. Te ostatnie przydadzą Ci się, jeśli podróżujesz z bagażem rejestrowanym. 

Jak wynika z zestawienia, największym zainteresowaniem cieszą się kolekcje, w których do produkcji został wykorzystany kopolimer ABS. To zdecydowanie najtrwalsze z tworzyw stosowanych w walizkach. Zaskakiwać może obecność na podium zarówno serii Camerino z miękkiego poliestru, jak i dwukołowych modeli Majorca. Świadczy to jednak tylko o tym, że czterokołowe walizki z twardych syntetyków nie zdominowały całkowicie rynku. Alternatywne rozwiązania wciąż znajdują swoje zastosowanie w konkretnych sytuacjach, co zjednuje im wielu zwolenników.
W walizki z najpopularniejszych kolekcji Puccini możesz zaopatrzyć się na stronie internetowej sklepu. Znajdziesz tam zarówno modele utrzymane w klasycznej estetyce i stonowanych kolorach (np. seria Paris), jak i nieco bardziej wyróżniające się z tłumu (jak kolekcja Acapulco). Na co zdecydujesz się w 2020 roku?