Kosmetyki w bagażu podręcznym – poradnik

W bagażu rejestrowanym (nadawanym do luku bagażowego) można przewozić każdą ilość kosmetyków. Nieco inaczej jest z bagażem podręcznym – dowiedz się, jakie kosmetyki możesz spakować do małej walizki podróżnej, którą zabierasz ze sobą na pokład samolotu.

Zanim zabierzesz się za pakowanie bagażu podręcznego przygotuj woreczek zamykany strunowo, do którego włożysz swoje kosmetyki. Dzięki temu unikniesz problemów podczas odprawy – kontrolerzy będą mogli szybko i sprawnie sprawdzić, co chcesz zabrać na pokład samolotu. Pamiętaj, że nie możesz wziąć ze sobą więcej niż 1 litr płynów, w co wliczają się nie tylko szampony i żele, ale również balsamy czy tusz do rzęs.

Pamiętaj również, że każdy pasażer może przewozić tylko jedną taką torebkę – najlepiej więc będzie, jeśli większe kosmetyki spakujesz do bagażu rejestrowanego, a do małej walizki kabinowej włożysz tylko te, które faktycznie będą ci potrzebne podczas lotu.

Jeśli jednak cały twój bagaż stanowi walizka podręczna to postaraj się zaopatrzyć w kosmetyki w specjalnych, małych opakowaniach – znajdziesz je w każdej drogerii i sklepie kosmetycznym.

Sprawdź ceny MAŁYCH WALIZEK PODRÓŻNYCH PUCCINI https://puccini.pl/walizki/walizki-male-kabinowe/

Kosmetyki w walizce podręcznej

Kosmetyki w bagażu podręcznym

O czym należy pamiętać pakując kosmetyki do bagażu podręcznego:

  • opakowania kosmetyków (balsamów, szamponów itd.) nie mogą mieć opakowań o objętości większej niż 100 ml,
  • łączna ilość płynów nie może przekraczać 1L,
  • wszystkie kosmetyki muszą być spakowane do przezroczystej torebki (najlepiej takiej, która jest zamykana strunowo) o maksymalnych wymiarach 20cm x 20cm.

Kosmetyki w bagażu podręcznym infografika

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz