Jedzenie dla dzieci do samolotu w bagażu podręcznym – poradnik

Wybierasz się z dzieckiem w podróż i nie wiesz, jakie jedzenie możesz zabrać ze sobą na pokład samolotu? Zastanawiasz się, czy w bagażu podręcznym możesz mieć mleko w butelkach, mleko w proszku, deserki/zupki w słoiczkach i inne przekąski dla dziecka?

Jedzenie dla dziecka w samolocie – co zabrać?

W bagażu podręcznym można przewozić pożywienie i napoje, jednak zgodnie z obowiązującymi zasadami (przeczytaj: Jakie rzeczy można przewozić w bagażu podręcznym? http://https://walizki-kabinowe.pl/jakie-rzeczy-mozna-przewozic-w-bagazu-podrecznym/ ). Przygotowując więc jedzenie dla dziecka musisz znać obowiązujący w danej linii lotniczej regulamin, ale również kierować się zdrowym rozsądkiem. Jakie jedzenie dla dziecka spakować do walizki kabinowej?

Jedzenie dla dziecka do samolotu:

  • powinno być ulubionym posiłkiem dziecka (dzięki temu będziesz miał pewność, że maluch bez problemu je zje i nie będzie głodny),
  • ważne, by było dobrze zapakowane i łatwe do spożycia,
  • cukierki do ssania i lizaki nie tylko ucieszą malucha, ale i pomogą mu znieść zmiany ciśnienia przy lądowaniu,
  • nie powinno być brudzące (unikaj czekolad, ciastek z kremami i polewami).

kontrola bagażu podręcznego na lotnisku

Mleko dla dzieci w bagażu podręcznym

Przepisy związane z wnoszeniem na pokład samolotu płynów są restrykcyjne, ale nie obejmują one jednak mleka, wody czy soków dla najmłodszych pasażerów.

W walizce kabinowej możesz więc przewozić mleko dla swojego dziecka, jednak musisz liczyć się z tym, że  kontrolerzy mogą poprosić cię o skosztowanie każdego napoju, który chcesz zabrać na pokład samolotu.

Pamiętaj, że dziecko jako pasażer również może mieć swoją walizkę kabinową – nie musisz więc martwić się o to, jak zmieścić jedzenie, akcesoria i zabawki dla dziecka wraz ze swoimi rzeczami w jednym bagażu podręcznym.

Sprawdź wygodne WALIZKI KABINOWE DO SAMOLOTU https://puccini.pl/walizki/walizki-male-kabinowe

Zapisz