Jakie rzeczy można przewozić w bagażu podręcznym?

Jakie rzeczy można mieć w bagażu podręcznym

Coraz więcej osób podróżuje samolotami, korzystając z korzystnych cen biletów i bardzo dobrych połączeń. Przygotowując się do lotu z pewnością wiele osób bierze pod uwagę możliwość zabrania bagażu podręcznego, w którym przewiezie część lub nawet wszystkie potrzebne na wyjazd rzeczy. Przed rozpoczęciem pakowania walizek dowiedz się, co można zabrać do małej walizki podróżnej na pokład samolotu.

Bagaż podręczny to ten, który każdy pasażer może wnieść do samolotu. Jego wielkość (wraz z wszystkimi wystającymi elementami tj. kółka czy uchwyty) nie może przekraczać określonych przez przewoźnika wymiarów – musi bowiem swobodnie zmieścić się do schowka wewnątrz samolotu lub pod fotelem. Najlepiej spakować rzeczy do małej walizki podróżnej, która nie tylko spełnia wymagania, ale również jest wygodna i praktyczna.

Sprawdź  MAŁE WALIZKI PODRÓŻNE https://puccini.pl/walizki/walizki-male-kabinowe/

Co można mieć w bagażu podręcznym

Pakując się na wycieczkę pamiętaj, by wszystkie najcenniejsze rzeczy spakować do małej walizki podróżnej, którą możesz wnieść na pokład samolotu jako bagaż podręczny – to najbezpieczniejszy sposób na przetransportowanie aparatu fotograficznego, dokumentów, pieniędzy czy biżuterii.

Spakuj również wszystkie rzeczy, które będą ci potrzebne podczas lotu, pamiętając jednak o ograniczeniach – w trosce o bezpieczeństwo pasażerów zaostrzono przepisy dotyczące przewozu niektórych przedmiotów.

Na pokład samolotu w bagażu podręcznym można zabrać m.in.:

  • książki, czasopisma, notesy,
  • odzież,
  • maksymalnie 1 litr płynów w pojemnikach plastikowych po 100 ml (dotyczy zarówno napojów, alkoholi, perfum, jak i szamponów, balsamów i innych płynnych/żelowych kosmetyków),
  • alkohol i napoje kupione w strefie wolnocłowej,
  • jedzenie tj. ciastka, cukierki, chrupki, bombonierki,
  • sprzęt elektroniczny (laptopy, telefony, aparaty fotograficzne, tablety, iPody, odtwarzacze muzyczne itp.),
  • niektóre artykuły medyczne (np. ciśnieniomierz, kule bez ostrych krawędzi, lekarstwa, insulinę/gleukometr/pompę insulinową).

Pamiętaj, by przed podróżą sprawdzić przepisy, które obowiązują w kraju docelowym – znaczne różnice dotyczą m.in. przewozu żywności i artykułów spożywczych. Linie lotnicze pozwalają na przewóz niezbędnych leków i sprzętów medycznych, jednak podróżny może zostać poproszony o przedstawienie stosownego zaświadczenia lekarskiego. Dozwolone jest również wnoszenie na pokład samolotu jedzenia i napojów dla dzieci.

Jedzenie i płyny w bagażu podręcznym

Dowiedz się, jakie produkty spożywcze i napoje możesz wziąć na pokład samolotu w bagażu podręcznym.

Jakie rzeczy można przewozić w bagażu podręcznym infografika

 

Bagaż podręczny w samolocie – czego nie można zabrać

Absolutnie zabronione jest wnoszenie na pokład samolotu wszystkich ostrych narzędzi i materiałów wybuchowych – dotyczy to zarówno małej walizki podróżnej, jak i torebki czy neseseru. Do bagażu podręcznego nie możesz więc zabrać nożyczek, noży, scyzoryków, pilników, śledzi od namiotu i wszystkich innych przedmiotów posiadających ostre elementy. Kategoryczny zakaz wnoszenia na pokład samolotu dotyczy również każdego rodzaju broni.

Ponadto w bagażu podręcznym nie mogą się znaleźć wybielacze, gazy palne, sprężone gazy, płyny łatwopalne, kwasy, zapalniczki i zapałki ani trucizny.