Jak wybrać walizkę na kółkach?

Jaką walizkę wybrać

Każdy, kto lubi podróże lub często służbowo musi pokonywać spore odległości prędzej czy później stanie przed wyborem: jaką walizkę podróżną kupić? Zwłaszcza osoby często korzystające z linii lotniczych powinni dobrze przemyśleć swój wybór – walizka powinna być nie tylko solidna, ale również mieć odpowiednie rozmiary, które pozwolą na schowanie jej w lukach bagażowych na pokładach samolotów większości linii lotniczych. Co jeszcze należy brać pod uwagę kupując bagaż podręczny?

Walizka na kółkach – na co zwrócić uwagę?

Wybierając walizkę na kółkach warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pamiętaj, że dobrej jakości walizka posłuży przez wiele lat i po każdej podróży będzie w nienagannym stanie. Na co zwrócić uwagę kupując walizkę na kółkach, by mieć gwarancję jej długowieczności?

Zobacz ceny WALIZEK KABINOWYCH NA KÓŁKACH https://puccini.pl/walizki/walizki-male-kabinowe

Rozmiar i pojemność walizki

Jeśli podróżujesz samolotem pamiętaj, by sprawdzić rozmiar walizki na kółkach. To ważne ze względu na fakt, iż linie lotnicze mają limity określające maksymalne rozmiary bagażu podręcznego. Walizka kabinowa, pomimo swych stosunkowo niewielkich rozmiarów, powinna być pojemna.

Walizka idealna na podróże biznesowe lub kilkudniowe wycieczki ma większą liczbę kieszeni, w których można schować laptopa i sprzęt elektroniczny (aparat fotograficzny, tablet), dokumenty i wszystkie rzeczy osobiste.

Małe walizki na kółkach

Sprawdź LIMITY BAGAŻU PODRĘCZNEGO http://walizki-kabinowe.pl/wymiary/

Walizka kabinowa musi swobodnie mieścić się w luku bagażowym lub pod siedzeniem, dlatego ważne są jej całkowite wymiary (z uwzględnieniem elementów wystających tj. kółka czy rączka).

Trwałe materiały

Jeśli podróż wiąże się z przewożeniem cennych przedmiotów (np. sprzętu elektronicznego) warto wybrać twardą walizkę na kółkach. Dobrej jakości walizki wykonane są z lekkiego materiału, który jest odporny na odkształcenia i wgniecenia, dzięki czemu wszystkie przedmioty znajdujące się wewnątrz bagażu są odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniem.

Przeczytaj OPINIE O WALIZKACH KABINOWYCH http://walizki-kabinowe.pl/opinie/

Miękkie walizki kabinowe sprawdzą się przede wszystkim podczas podróży pociągiem lub samochodem oraz wówczas, gdy większość bagażu stanowi odzież, obuwie i inne miękkie przedmioty.

Walizka z kółkami i rączką

Zwrotne i wytrzymałe kółka, teleskopowa rączka umożliwiająca dostosowanie długości do wzrostu oraz wygodny uchwyt to elementy, które gwarantują komfort podróżowania. Wybierając walizkę kabinową warto zwrócić uwagę na ilość kółek – walizki podręczne wyposażone w cztery kółka sprawdzają się podczas dłuższego wyjazdu, natomiast te z dwoma kółkami są bardziej zwrotne i umożliwiają szybkie manewry w tłumie.

Walizki kabinowe na kółkach z zamkiem TSA

Walizki kabinowe z zabezpieczeniem

Aby uniknąć nieprzyjemności związanych z kradzieżą lub uszkodzeniem zamka walizki kabinowej podczas kontroli bagażu warto wybrać model wyposażony w specjalny zamek TSA. Kluczyk do niego posiadają jedynie służby celne, które mogą otworzyć ją do kontroli bez zniszczeń.

Zapisz

Zapisz

Zapisz