Jak spakować się w małą walizkę podręczną

Umiejętne spakowanie małej walizki podróżnej to klucz do udanego wyjazdu – dobre zagospodarowanie wnętrza walizki umożliwi zabranie wszystkich niezbędnych rzeczy i przetransportowanie ich w nienaruszonym stanie. Wiedza o tym, jak spakować bagaż podręczny przyda ci się nie tylko podczas przygotować do podróży służbowej, ale i weekendowej wycieczki ze znajomymi.

O czym pamiętać pakując bagaż podręczny

  1. Weź tylko najpotrzebniejsze ubrania

Krótka podróż wymaga spakowania jedynie najpotrzebniejszych ubrań. Weź pod uwagę to, czy będziesz miał możliwość wyprania swojej odzieży – jeśli tak, możesz zredukować ilość ciuchów do niezbędnego minimum.

  1. Zrób listę rzeczy – najlepiej kilka dni przed wyjazdem

Lista potrzebnych rzeczy bardzo ułatwia spakowanie walizki podręcznej. W każdej chwili możesz przypomnieć sobie o czymś, co wcześniej umknęło twojej uwadze – dopisując kolejną pozycję na liście będziesz miał pewność, że pakując rzeczy do walizki weźmiesz wszystko, co będzie ci potrzebne.

  1. Przygotuj niezbędne kosmetyki

Przed wyjazdem zastanów się, jakie kosmetyki będą ci potrzebne. Pamiętaj, że w każdym sklepie kosmetycznym możesz kupić niezbędne kosmetyki w małych opakowaniach. Jeśli planujesz lot samolotem dowiedz się, jakie są zasady przewożenia płynów w bagażu podręcznym.

  1. Dobrze zagospodaruj przestrzeń w walizce

Pakujesz się do małej walizki podróżnej i martwisz się, że braknie ci miejsca? Nic bardziej mylnego – małe walizki kabinowe pomieszczą wszystkie twoje rzeczy, jeśli je odpowiednio spakujesz. Zamiast składać ubrania – zroluj je i starannie poukładaj obok siebie. W wolne przestrzenie powkładaj mniejsze przedmioty. Warto zdecydować się na małą walizkę podręczną, która wyposażona jest w dodatkowe kieszenie i przegrody, ułatwiające pakowanie.

Walizki kabinowe Puccini

Pakowanie walizki podróżnej – porady

O czym jeszcze musisz pamiętać pakując mały bagaż podręczny?

  • Sprawdź limity wagowe linii lotniczych, z których usług będziesz korzystał.
  • Spakuj kosmetyki w przezroczyste woreczki.
  • Cenne i kruche przedmioty umieść w centralnej części walizki i przykryj miękkim ubraniem.
  • Nie pakuj się na ostatnią chwilę.

Przeczytaj również:

WYMIARY BAGAŻU PODRĘCZNEGO https://walizki-kabinowe.pl/wymiary/

KOSMETYKI W BAGAŻU PODRĘCZNYM https://walizki-kabinowe.pl/kosmetyki-w-bagazu-podrecznym/

Pakowanie bagażu podręcznego

Zapisz

Zapisz