Jak spakować się do samolotu? 5 wskazówek na oszczędność miejsca w walizce

Pakowanie przed podróżą samolotem to zawsze spore wyzwanie. Każda linia lotnicza ma limity dotyczące wagi i rozmiaru bagażu. Jeśli chcesz uniknąć dopłat, musisz ich przestrzegać. Martwisz się, jak spakować wszystkie niezbędne rzeczy na wyjazd? Poniżej pięć wskazówek na oszczędność miejsca w walizce.

#1 Zrób listę

Przygotowanie listy rzeczy do zabrania to pierwszy krok w procesie udanego pakowania. Dzięki takiej rozpisce dokładnie zaplanujesz, co chcesz zmieścić w walizce. Być może już na tym etapie odrzucisz kolejną parę spodni i sportowe buty, które i tak rzadko zakładasz. 

#2 Ciężkie na dole, lżejsze na górze

Pakując walizkę, zastosuj prosty, intuicyjny system. Ciężkie, duże rzeczy umieść na jej spodzie. Następnie połóż przedmioty średniej wielkości, a to co najlżejsze ułóż na górze. Luki w walizce wypełnij najmniejszymi rzeczami – na przykład zwiniętymi skarpetkami. 

#3 Rolowanie ubrań

Ubrania zwinięte w rolkę zajmują o wiele mniej miejsca niż te złożone w kostkę. Poza tym po wyjęciu z walizki nie będą zmięte. Wykorzystaj ten patent, a sam będziesz zaskoczony, ile miejsca w walizce uda Ci się zaoszczędzić.

#4 Minimalizm

Nawet jeśli jedziesz w dłuższą podróż, staraj się przygotować zestawy ubrań na maksymalnie siedem dni. Z jednego elementu garderoby możesz stworzyć nawet kilka stylizacji. Poza tym podczas dłuższej podróży na pewno będziesz mieć dostęp do pralki. Nie pakuj niepotrzebnych rzeczy. Przed wyjazdem upewnij się, czy w hotelu, do którego jedziesz, będzie ręcznik. Świetny sposób na ograniczenie wielkości kosmetyczki to zabranie ze sobą próbek ulubionych kosmetyków. 

#5 Wykorzystaj bagaż podręczny

W bagażu podręcznym powinno się trzymać najważniejsze rzeczy. Należą do nich wszystkie wartościowe przedmioty, takie jak: pieniądze, dokumenty, karta pokładowa czy aparat fotograficzny. Przezorni do bagażu podręcznego mogą zapakować również bieliznę na zmianę i szczoteczkę do zębów. Gdyby na przykład Twój bagaż się zgubił (takie rzeczy też się zdarzają), będziesz przygotowany na wszystko. Jeśli masz jeszcze miejsce w bagażu podręcznym, możesz tam wrzucić to, co nie zmieściło się do walizki. Pamiętaj jednak, że bagaż kabinowy też ma swoje limity.