Jak oznaczyć walizkę do samolotu, by nie mieć problemu z jej znalezieniem?

jak oznaczyć walizkę

Oczekiwanie na swój bagaż przy taśmie odbioru to jedna z mniej przyjemniejszych sytuacji wszelakich podróży, niezależnie od tego, czy wybraliśmy się na wakacje, czy zostaliśmy wysłani w delegację służbową. Tym bardziej jest to męczące i stresujące, gdy nasz bagaż niczym nie wyróżnia się na tle innych, podobnych mu walizek. Nie raz i nie dwa doszło już na lotniskach do pomyłki, gdy ktoś zabrał nie swoją torbę. By tego uniknąć i mieć pewność, że nikogo przez przypadek nie okradliśmy, warto w jakiś sposób wyróżnić swój bagaż spośród innych mu podobnych. Jak oznaczyć walizkę do samolotu, by nie mieć problemu z jej znalezieniem? Podpowiadamy w poniższym tekście, zapraszamy do lektury!

Szukaj szczególnej walizki już przy zakupie

Łatwo przegapić walizkę, która niczym się nie wyróżnia. O charakterystycznym wyglądzie naszej torby podróżnej możemy pomyśleć już w momencie zakupu, by zaoszczędzić sobie później pracy i kłopotów. Postawmy na jaskrawe kolory i fantazyjne wzory, by nasza walizka na taśmie odbioru od razu rzucała się w oczy i łatwo było ją wyłowić w zalewie bagażów. Wybór jest ogromny, zaś kupno walizki, która jest inna niż wszystkie pozostałe to najprostszy sposób, by mieć pewność, że nikt na lotnisku sobie jej przez przypadek nie przywłaszczy. Również gdy nasz bagaż zaginie, to łatwiej będzie go opisać w punkcie pomocy i w konsekwencji znaleźć, a gdy zostanie uszkodzony – łatwiej powiadomimy o całej sprawie punkt reklamacji.

Wyróżnij standardową walizkę naszywką lub zawieszką

Zdarzają się jednak takie sytuacje, gdy kolorowa walizka, której barwy dosłownie kłują w oczy, może być niestosowna do sytuacji, w której się znajdujemy. Gdy planujemy podróż biznesową lub wybieramy się na pogrzeb, powinniśmy raczej zdecydować się na bagaż w stonowanych kolorach – elegancką czerń, odcienie szarości czy ewentualnie skórzany brąz. Tak wygląda większość walizek, jakie widzimy na lotniskach, więc automatycznie proces odbioru walizki, która wraca z luku bagażowego jest utrudniony.

By wyróżnić walizkę w standardowym kolorze możemy pomyśleć o przypięciu do niej zawieszki, naklejeniu wlepki lub dodaniu naszywki. Niektórzy do zamków błyskawicznych doczepiają breloki lub kokardki. Kolorowy element nie musi być duży, ważne, że my będziemy wiedzieć, gdzie go szukać. Niektórzy wiążą na uchwycie walizki małą kokardkę z kolorowej wstążki, co pozwala im szybko zlokalizować swoją własność na taśmie odbioru bagaży (odradzamy używanie czerwonej wstążki – to jeden z najczęściej wybieranych kolorów, więc korzystanie z niego nieco mija się z celem).

Uniwersalny pokrowiec na walizkę

Rozwiązaniem, które powinno zadowolić wszystkich – zarówno miłośników niebanalnych kolorów i wzorów, jak i tych, którzy przyzwyczajeni są do bardziej klasycznych rozwiązań – będzie korzystanie z uniwersalnych pokrowców na walizki samolotowe. Pokrowiec taki spełnia zarówno funkcję ochronną (dodatkowo zabezpieczając bagaż i jego zawartość przed zniszczeniem) oraz ozdobną (nałożony na czarną walizkę od razu wyróżnia ją na tle pozostałych). Pokrowce są różnokolorowe i mają odmienne wzory (m.in. roślinne, zwierzęce itp.), nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprojektować własny wzór. Istnieją firmy, które oferują klientom naniesienie na pokrowiec ich własnego, spersonalizowanego projektu (rysunku, zdjęcia itd.). To dobry sposób, by oznakować swoją walizkę w podróży, choć trzeba przyznać, że kolorowe naszywki, naklejki, breloki wcale nie są gorsze. Ważne, by nasza walizka była unikalna.