Jak dobrze spakować bagaż podręczny do samolotu

Umiejętne spakowanie bagażu podręcznego do samolotu to podstawa udanej podróży, zwłaszcza krótkiej, weekendowej. To ważne przede wszystkim wówczas, gdy nie planujesz zabierać ze sobą większego bagażu rejestrowanego i wszystkie niezbędne rzeczy chcesz zabrać w małej walizce kabinowej. Poznaj skuteczne triki, które ułatwią ci przygotowanie się do wyjazdu i spakowanie bagażu tak, by zapewnić sobie komfortową i przyjemną podróż, bez przykrych niespodzianek.

Po pierwsze – zrób plan podróży i listę rzeczy, których potrzebujesz

Może ci się wydawać, że nie musisz wypisywać na kartce rzeczy, które będą ci potrzebne podczas podróży. Warto jednak sięgnąć po notes i to kilka dni przed planowanym odlotem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w każdej chwili może ci przyjść do głowy coś istotnego, o czym w zamieszaniu związanym z przygotowaniami do wycieczki możesz po prostu zapomnieć. Szybka notatka sprawi, że na pewno nie pominiesz żadnej ważnej rzeczy.

Pamiętaj, by zabierać ze sobą tylko niezbędne rzeczy – zastanów się, z czego możesz zrezygnować i np. kupić na miejscu (np. niektóre kosmetyki tj. szampon czy balsam do ciała). Jeśli planujesz nocować w dobrym hotelu – nie musisz zabierać ręcznika czy suszarki do włosów.

Przygotowując odzież na wyjazd sprawdź przede wszystkim, jaka pogoda jest zapowiadana w miejscu docelowym. Większe i cięższe elementy odzieży warto po prostu nałożyć na czas lotu – w ten sposób zaoszczędzisz w swojej walizce sporo miejsca. Wybierając ciuchy zwróć uwagę na to, czy są wystarczająco ciepłe przy zachowaniu niewielkiej objętości – zamiast jeansów warto wybrać ciepłe legginsy, zamiast bluzy – lżejszą kurtkę ze specjalnego, nieprzewiewnego materiału. Wybieraj odzież jak najbardziej uniwersalną – postaraj się, by wszystkie spakowane ciuchy do siebie pasowały.

Po drugie – sprawdź limity!

Jeśli masz już gotową listę przedmiotów, które będą ci potrzebne podczas lotu musisz sprawdzić limity bagażu podręcznego u przewoźnika, z którego usług planujesz skorzystać. To bardzo ważne – walizka kabinowa czy plecak nie może mieć za dużych wymiarów ani wagi. Upewnij się, że twój bagaż mieści się w przedziale wskazanym przez linię lotniczą, a po spakowaniu – sprawdź koniecznie jego wagę.

Tutaj znajdziesz limity bagażu podręcznego najpopularniejszych linii lotniczych: http://https://walizki-kabinowe.pl/wymiary/

Po trzecie – spakuj się z głową!

Pakując bagaż podręczny wykorzystaj do maksimum każdy fragment przestrzeni w walizce. Ubrania najlepiej jest poskładać jak najciaśniej, bieliznę i koszulki zwinąć szczelnie w rulony i uzupełnić nimi wolne przestrzenie. Zamiast kuferka – weź miękką kosmetyczkę, która zajmie o wiele mniej miejsca.

Pamiętaj, że wszystkie płyny (w tym szampony, balsamy) można przewozić tylko w pojemnikach, których objętość nie przekracza 100 ml i wszystkie muszą być spakowane w przezroczystą torebkę, najlepiej zamykaną strunowo (torebka nie może mieć wymiarów większych niż 20 cm x 20 cm, a jej objętość nie może przekraczać 1 litra).

Przeczytaj o zasadach przewożenia płynów w bagażu podręcznym: http://https://walizki-kabinowe.pl/plyny-w-bagazu-podrecznym-co-musisz-wiedziec/

Jak dobrze spakować bagaż podręczny

O czym jeszcze musisz pamiętać pakując bagaż podręczny?

  • Do walizki, którą chcesz zabrać na pokład samolotu nie możesz spakować ostrych przedmiotów.
  • Dokumenty i inne przedmioty, które chcesz mieć zawsze pod ręką włóż do zewnętrznej kieszeni swojego bagażu.
  • Maksymalne wymiary bagażu podręcznego określone przez przewoźnika obejmują również wszystkie wystające elementy walizki tj. kółka czy rączka.
  • Nieprawidłowo spakowane płyny oraz przedmioty, których nie wolno wnosić na pokład samolotu, mogą zostać zarekwirowane podczas kontroli bagażu.
  • Płyny i napoje zakupione w strefie wolnocłowej możesz przewozić wyłącznie z dowodem zakupu (paragonem lub fakturą).
  • Niektóre linie lotnicze umożliwiają zabranie na pokład samolotu dodatkowej torebki czy torby na laptopa.

Nie wiesz, w co się spakować? Zobacz walizki kabinowe Puccini – najlepsza jakość w promocyjnych cenach: https://puccini.pl/walizki/walizki-male-kabinowe