Jak dbać o walizkę? Praktyczny poradnik

Walizki na kółkach, nawet te wykonane z najwyższej jakości materiałów, muszą być odpowiednio przechowywane i konserwowane, by służyły w nienagannym stanie przez wiele lat. W jaki sposób dbać o walizkę? Odpowiedź znajdziesz w naszym poradniku.

Czyszczenie walizki na kółkach

Wszystkie walizki – twarde i miękkie – należy po każdej podróży starannie wyczyścić zarówno od zewnątrz, jak i w środku.

Można je czyścić wodą z dodatkiem mydła lub płynu do prania. Twarde walizki (wykonane z polipropylenu, policarbonu lub ABS) są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości – wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką (trudniejsze zabrudzenia można łatwo zetrzeć gąbką).

Walizki miękkie (z poliestru lub nylonu) są nieco trudniejsze w utrzymaniu w czystości i dłużej schną. Można je myć roztworem wody z dodatkiem delikatnego detergentu, jednak warto najpierw przeprowadzić test na niewielkim, niewidocznym fragmencie (środek czystości może negatywnie zadziałać na materiał).

Podczas czyszczenia walizki należy zawsze jak najszybciej spłukać detergent świeżą, czystą wodą, dzięki czemu zredukuje się powstanie plam lub zacieków do minimum. Po umyciu trzeba pozostawić walizkę do całkowitego wyschnięcia (w przypadku miękkich walizek można przyspieszyć ten proces np. za pomocą suszarki do włosów).

Czyszczenie walizki

Jak dbać o kółka walizki

Odpowiednia pielęgnacja kółek walizki to podstawa, dlatego tak ważna jest ich kontrola i czyszczenie po każdej podróży. Drobinki piasku, kurz i inne zabrudzenia mogą uszkodzić części łożyska. Regularne czyszczenie kółek i łożysk sprawi, że walizka będzie służyć niezawodnie przez wiele lat!

O czym jeszcze należy pamiętać?

  • Włożeniu do wnętrza walizki pochłaniacza wilgoci, które uchronią przed nieprzyjemnym zapachem stęchlizny.
  • Kontrolowaniu stanu zamków i suwaków.
  • Pakowaniu rzeczy w prawidłowy sposób (np. nie wkładaniu nic pod poszewkę, zabezpieczaniu przedmiotów z ostrymi krawędziami, które mogłyby uszkodzić wnętrze walizki).
  • Przechowywaniu walizki w suchym miejscu.

Przeczytaj również JAK SPAKOWAĆ MAŁĄ WALIZKĘ KABINOWĄ http://walizki-kabinowe.pl/jak-spakowac-sie-w-mala-walizke-podreczna/

Zapisz