Duży portfel damski – sprawdź, który będzie odpowiedni

Portfel to jedna z tych rzeczy, które zawsze warto mieć przy sobie. Rzeczywiście wychodząc z domu, zazwyczaj zabieramy go ze sobą. Dobry portfel powinien pomieścić wszystkie niezbędne dokumenty, pieniądze, karty, ale jednocześnie musi się korzystnie prezentować. To w końcu Twoja wizytówka – świadczy o klasie, stylu i wyczuciu smaku właścicielki. Oczywiście fakt, że na co dzień zabierasz ze sobą tylko jeden portfel, wcale nie oznacza, że w szafie nie możesz mieć ich więcej – różnych modeli na różne okazje. W tym poradniku skupimy się jednak tylko na dużych damskich portfelach. Dowiedz się, czym kierować się podczas ich wyboru.

Rodzaje dużych portfeli damskich

Pierwszą decyzją, jaką będziesz musiała podjąć, jest wybór rodzaju Twojego nowego portfela. Jeśli poszukujesz dużego modelu, od razu możesz pominąć tak zwane bilonówki (zaprojektowane do noszenia monet, mieszczące się w tylnej kiszeni spodni) oraz portfeliki przeznaczone na kilka najważniejszych dokumentów. Do wyboru masz przede wszystkim:

  • Portfele bifold – składane na pół, mieszczące się zazwyczaj w kieszeni, przeznaczone na banknoty, monety oraz dokumenty.
  • Portfele trifold – składające się z trzech części; możesz w nich zmieścić nieco więcej niż w bifoldach – przede wszystkim karty lojalnościowe, parę wizytówek, zdjęcia bliskich.
  • Kopertówki – raczej kojarzące się z torebkami; mogą jednak z powodzeniem zastąpić portfele – w nich zmieścisz właściwie wszystko, co będzie Ci potrzebne.
  • Wristlety – pomysłowe portfele wyposażone w pasek na nadgarstek; przeznaczone do noszenia w dłoni.

Wybierając rodzaj dużego portfela, zastanów się przede wszystkim nad tym, co będziesz w nim nosić. Im większe masz potrzeby, w tym pojemniejszy model powinnaś zainwestować.

Rodzaje zapięć w portfelach

Na wygodę codziennego korzystania z portfela może mieć wpływ także rodzaj zapięcia, na jaki się zdecydujesz. Na rynku dostępne są modele, które w ogóle go nie posiadają, ale też takie wyposażone w zatrzaski, bigle, magnesy, rzepy czy zamki błyskawiczne. Każde z tych rozwiązań ma swoja plusy i minusy. Najwygodniejsze wydają się magnesy, ponieważ dobrze się trzymają, a można je otwierać i zamykać jedną ręką. Zatrzaski i zamki błyskawiczne gwarantują pewniejsze zabezpieczenie, ale są mniej wygodne w obsłudze. Najgorzej w zestawieniu wypadają rzepy, ponieważ szybko się zużywają i nie wyglądają estetycznie.

Warto zauważyć, że jeden portfel może mieć kilka różnych rodzajów zapięć, w zależności od przegródki.

Materiał portfela

Jedną z najważniejszych kwestii podczas wyboru portfela jest ta dotycząca materiału wykorzystanego do produkcji. Na rynku spotkasz się przede wszystkim z modelami skórzanymi, gdyż tworzywo to doskonale znosi upływ czasu, gwarantuje wysoki poziom wytrzymałości produktu, a przy tym elegancko wygląda. Bardziej przyjazną (nomen omen) portfelowi wersją jest ta wykonana ze skóry ekologicznej. To materiał bardzo wytrzymały, a estetyką wcale nieustępujący skórze naturalnej.

Do wyboru masz także przyjemny w dotyku zamsz lub skórę egzotyczną. Ten drugi wariant charakteryzuje portfele z wyższej półki, wykonane ze skóry węża lub krokodyla.

Zawsze możesz się także zdecydować na materiały syntetyczne. Sprawiają wrażenie mniej eleganckich, ale rekompensują to wysokim poziomem odporności na różnego rodzaju uszkodzenia. Portfele z poliestru czy nylonu posłużą Ci więc przez wiele długich lat i sprawdzą się nawet w trudnych warunkach.

Jaki portfel wybrać?

Szukając odpowiedniego portfela dla siebie, przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, w jakich sytuacjach chcesz go używać. Ma cechować się bardziej eleganckim charakterem czy planujesz nosić go ze sobą na co dzień? Od jego przeznaczenia uzależnij wybór rodzaju, materiału oraz zapięcia. Na koniec przyjdzie Ci zdecydować, jakiego koloru powinien być Twój portfel – pomyśl o praktycznej barwie, na której nie będzie widać zabrudzeń. Jeśli masz już w głowie wymarzony produkt, sprawdź, czy nie czeka on na Ciebie w sklepie Puccini.pl!