Czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym Ryanair

Często na forach z tematyką turystyczną pada pytanie: czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym Ryanair? Jak wiadomo każda linia lotnicza ma swoją czarną listę, bezwzględnie przestrzeganą. Jak to jest w przypadku linii Ryanair? Sprawdź czy możesz zapakować do bagażu podręcznego ulubiony alkohol, paliwo do zapalniczki czy łyżwy.

Lista jest krótka, nie dlatego, że linie lotnicze Ryanair mają mało ograniczeń, a dlatego, że nie chcieliśmy wymieniać wszystkich przedmiotów, a jedynie nakreślić główny kierunek. Nie wymieniliśmy przedmiotów wielkogabarytowych, bo i takie nie zmieściłyby się do bagażu podręcznego (a to na nim chcieliśmy się skupić). Jeśli chcesz wiedzieć więcej, szczegółowe informacje uzyskasz na stronie oficjalnej linii lotniczych.

Może Cię też zainteresować przewodnik po wymiarach: Bagaż podręczny Ryanair wymiary https://walizki-kabinowe.pl/wymiary/

Sprawdź też świetną okazję: bagaże podręczne promocje https://puccini.pl/walizki/walizki-male-kabinowe

Pasażerowie nie mogą wnosić do strefy podwyższonego bezpieczeństwa ani do kabiny samolotu następujących artykułów:

  • Broni, broni palnej, a także replik oraz imitacji broni palnej. A nawet zapalniczki w kształcie broni.
  • Broni z ostrzem oraz ostre przedmioty (np. siekiery, strzały, łyżwy). Nie możesz zapakować odsłoniętych maszynek do golenia, ale zabezpieczone lub jednorazowe maszynki już tak.
  • Tępych narzędzi: wszelkie tępe narzędzia mogące powodować obrażenia (np. kastet, wędka).
  • Substancji wybuchowych i łatwopalnych, wszelkich materiałów wysoce palnych, które stwarzają zagrożenie np. race, fajerwerki, paliwo do zapalniczki, napoje alkoholowe o mocy przekraczającej 70% objętości – stopień zawartości alkoholu (proof) 140%.
  • Substancji chemicznych i toksycznych (np. gaz łzawiący).

Źródło: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/bagaz/jakich-przedmiotow-nie-wolno-przewozic-na-pokladzie-samolotu