Co spakować na wyjazd? Uniwersalna lista na każdą podróż

Pakowanie to sztuka, którą czasami trudno opanować. Planujesz krótki wypad za miasto lub długi za granicę? Poniżej radzimy, co powinieneś spakować na wyjazd. Poznaj naszą uniwersalną listę, która ułatwi Ci każdą podróż!

#1 Dokumenty i pieniądze

Bez tych dwóch rzeczy zazwyczaj nie ruszasz się z domu. Jednak w szaleństwie pakowania na wyjazd czasami można o nich zapomnieć. Gdy wybierasz się w daleką podróż samolotem, pamiętaj o paszporcie i bilecie lotniczym. Na krótkie dystanse wystarczy dowód osobisty i karta pokładowa. W dzisiejszych czasach możesz płacić nawet telefonem, jednak zawsze warto mieć w zapasie również gotówkę.

#2 Ładowarki i powerbank

Jeśli zabierasz ze sobą urządzenia elektroniczne, nie zapomnij o ładowarkach. Najważniejsza zapewne będzie dla Ciebie ładowarka do telefonu. Warto również zainwestować w porządny powerbank, który uratuje rozładowaną komórkę, gdy nagle zabraknie dostępu do prądu.

#3 Kosmetyczka, a w niej…

Na wyjazd nie musisz zabierać wszystkich swoich kosmetyków. Jeśli chcesz ograniczyć bagaż, część środków higienicznych możesz kupić na miejscu. W podstawowej wersji kosmetyczki powinna znaleźć się Twoja szczoteczka do zębów i lekarstwa, które zażywasz. W każdej podróży warto mieć ze sobą również żel antybakteryjny. 

#4 Wygodne ubranie i obuwie

To, jakie ubrania i buty spakujesz, zależy od kierunku wycieczki i Twoich planów. W każdej podróży powinieneś mieć jednak przynajmniej jeden wygodny zestaw. Przyda się podczas zwiedzania lub odpoczynku po służbowym spotkaniu. 

#5 Akcesoria dodatkowe 

Niektórzy nie wyobrażają sobie wyjazdu bez ulubionej książki. Inni muszą zabrać słuchawki, by podczas lotu lub podróży autokarem umilić sobie czas muzyką. Do kategorii “akcesoria dodatkowe”, które warto zabrać w każdą podróż należą również: ciepły szal (który może zastąpić koc), termos z herbatą lub kawą, parasol lub peleryna przeciwdeszczowa i zegarek na rękę.