Bagaż podręczny wymiary 2018

Wymiary walizek podróżnych 2018

Wybierasz się na weekend, masz już wybraną linię lotniczą, ale jeszcze szukasz bagażu podręcznego. Zanim go kupisz koniecznie sprawdź wymiary bagażu podręcznego ustalane przez konkretne linie. Nawet jeśli często latasz, upewnij się czy te limity i wymiary, które obowiązywały w 2017 są ciągle te same. Możesz być niemiło zaskoczony przed wejściem na pokład samolotu Wizzair lub Ryanair, bo akurat te linie zmieniły wymiary bagażu podręcznego. Zaktualizuj swoją wiedzę.

Wszystkie rozmiary bagażu podręcznego do każdej poniższej linii lotniczej znajdziesz w naszym sklepie: https://puccini.pl/walizki/walizki-male-kabinowe

Bagaż podręczny Puccini promocje

Bagaż podręczny Ryanair wymiary 2018

Od 1 listopada możesz zabrać ze sobą na pokład 1 bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach: 40 cm x 20 cm x 25 cm. Bagaż przekraczający te wymiary musi zostać nadany jako bagaż rejestrowany. Wzięcie jednocześnie mniejszego i większego bagażu podręcznego będą mieli możliwość tylko pasażerowie, którzy wykupili pierwszeństwo wejścia na pokład.

Źródło: https://www.ryanair.com/pl

Bagaż bezpłatny w Ryanair

Bagaż priority w Ryanair

Bagaż podręczny Wizzair wymiary 2018

Linie lotnicze Wizzair zmieniły rozmiar bagażu podręcznego. W 2018 będziesz mógł wnieść bezpłatnie na pokład samolotu bagaż podręczny o rozmiarze: 40 x 30 x 20 cm i musi się on zmieścić pod fotelem. Większe walizki, podobnie jak klienci Ryanair, wniosą tylko pasażerowie, którzy wykupili pierwszeństwo wejścia na pokład.

Źródło: https://wizzair.com/pl-pl

Bezpłatny bagaż w Wizzair

Bagaż w Wizzair Priority

Bagaż podręczny Easyjet wymiary 2018

Linie lotnicze Easyjet nie zmieniły limitu bagażu podręcznego. Nadal będziesz mógł wnieść na pokład samolotu bagaż podręczny o wymiarze nie przekraczającym 56 x 45 x 25 cm (wliczając kółka, kieszonki i rączki).

Nic się nie zmieniło także w kwestii wagi. W przypadku jednego bagażu podręcznego nie obowiązują ograniczenia wagowe. Jednak waga musi mieścić się w rozsądnych granicach. Co to oznacza? Rozsądne granice będą wtedy, gdy będziesz mógł swobodnie umieścić bagaż podręczny w schowku i wyjąć go bez niczyjej pomocy.

Źródło: http://www.easyjet.com

Bagaż podręczny Easyjet wymiary 2018

Bagaż podręczny Lufthansa wymiary 2018

Lufthansa również nie zmieniło wymiarów bagażu podręcznego. Nadal obowiązuje wymiar: 55 x 40 x 23 cm i waga do 8 kg.

Ilość sztuk bagażu podręcznego zależy od wykupionej klasy podróży. W klasie ekonomicznej i ekonomicznej premium możesz zabrać 1 bagaż podręczny. Natomiast w klasie biznes i klasie pierwszej 2 sztuki bagażu podręcznego (każda do 8 kg).

Lufthansa przewozi większe sztuki bagażu podręcznego w lukach bagażowych w ramach przysługującego bezpłatnego limitu bagażu. W przypadku przekroczenia dopuszczalnego limitu sztuk, wymiarów i/lub ciężaru, naliczana jest zryczałtowana opłata za nadbagaż.

Źródło: http://www.lufthansa.com

Bagaż podręczny LOT wymiary 2018

Linie lotnicze LOT mają taki sam dopuszczalny wymiar bagażu podręcznego jak w zeszłym roku: 55x40x23 cm. Waga jednej sztuki – do 8 kg.

Jeśli przekroczysz dozwolony limit bagażu podręcznego będziesz musiał uiścić dodatkową opłatę zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

Źródło: http://www.lot.com

Bagaż podręczny Lot wymiary 2018