Bagaż podręczny Wizzair – co musisz wiedzieć przed podróżą

Bagaż podręczny Wizzair

Wybierasz się w podróż z liniami lotniczymi Wizzair? Mamy dla ciebie kompletny przewodnik – przygotowaliśmy wyczerpujące odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dzięki temu nie będziesz musiał przeszukiwać forów internetowych, unikniesz przykrych niespodzianek związanych z bagażem podręcznym i dobrze przygotujesz się do podróży.

Wymiary bagażu podręcznego Wizzair

Na pokład samolotu każdy pasażer może wnieść jedną sztukę bagażu podręcznego (40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg).

Wykupując usługę WIZZ Priority lub mając do niej prawo na podstawie posiadanych pakietów, pasażer może wnieść na pokład dodatkową walizkę kabinową lub torbę – ten dodatkowy bagaż może posiadać maksymalne wymiary: 55 x 40 x 23 cm.

Bezpłatny bagaż w Wizzair

Bagaż w Wizzair Priority

Walizka kabinowa czy plecak? Jaki bagaż podręczny jest lepszy?

Na to pytanie bardzo trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od tego, gdzie się wybierasz, w jakim celu, na jak długo i co planujesz zabrać. Obie opcje mają swoje wady i zalety.

Walizki kabinowe na kółkach są wygodniejsze, nie trzeba ich nosić, łatwiej się do nich spakować i korzystać z zabranych rzeczy. Dużym atutem walizek jest specjalne zabezpieczenie przed kradzieżą – cyfrowy zamek TSA, który otworzyć będziesz mógł tylko ty lub celnicy (tylko oni posiadają klucz). Twarde walizki kabinowe polecane są przede wszystkim na podróże służbowe czy biznesowe (są nie tylko elegantsze, ale lepiej zabezpieczają zawartość tj. laptopa, tablet, dokumenty).

Torba sportowa czy plecak będzie odpowiedni, jeśli wybierasz się w celach turystycznych i planujesz zabrać ze sobą przede wszystkim odzież na zmianę, obuwie i kosmetyki. Pamiętaj jednak, że taki bagaż będziesz musiał nosić, co może być męczące podczas podróży.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej – przeczytaj również:

Walizka na podróż służbową http://https://walizki-kabinowe.pl/walizki-na-podroz-sluzbowa-podkresl-swoj-elegancki-wizerunek/

Walizka czy torba? http://https://walizki-kabinowe.pl/walizka-kabinowa-czy-torba-co-wybrac/

Jak spakować bagaż podręczny?

Przed rozpoczęciem pakowania walizki przygotuj wszystkie rzeczy, które chcesz ze sobą zabrać. Zastanów się, czy na pewno wszystkie będą ci potrzebne i pomyśl, z czego ewentualnie mógłbyś zrezygnować (np. kupić na miejscu).

Pakowanie zacznij od ciasnego zrolowania bielizny i odzieży, która nie wymaga prasowania – ułóż je na dnie walizki, pomiędzy szkieletami uchwytu. Na nie poukładaj płasko odzież i rzeczy, które nie chcesz by się pogniotły (koszule złożone w kostkę, teczki z dokumentami).

Na samym wierzchu połóż te rzeczy, które będziesz musiał okazać do kontroli – laptop, kosmetyczkę, saszetki z drobiazgami.

O czym pamiętać pakując bagaż podręczny

  • Pomyśl, które większe rzeczy (bluzę, spodnie, kurtkę) mógłbyś założyć na siebie – w ten sposób zaoszczędzisz więcej miejsca w walizce.
  • Wykorzystaj jak najlepiej przestrzeń – wszystkie przedmioty układaj ciasno, wkładaj mniejsze rzeczy do większych, dobrze zagospodaruj wszystkie kieszonki wewnątrz walizki.
  • Dokumenty, bilety czy potwierdzenia rezerwacji, chusteczki czy wodę schowaj do zewnętrznej kieszeni – będziesz je miał zawsze pod ręką.
  • Dowiedz się wcześniej, czy w hotelu będzie ręcznik i kosmetyki – nie będziesz musiał zabierać ich ze sobą.
  • Przed wyjazdem kup w drogerii swoje ulubione kosmetyki w specjalnych, małych opakowaniach. Pamiętaj, że linie lotnicze określają zasady przewożenia płynów (dotyczy to również szamponów, żelu do włosów, itd.).
  • Nie zabieraj ostrych narzędzi i przedmiotów, których wnoszenie do samolotu jest zabronione.