Bagaż podręczny do samolotu – co musisz wiedzieć?

Walizki kabinowe

Planując lot samolotem powinieneś poznać kilka zasad dotyczących bagażu podręcznego. Jest to torba lub mała walizka podróżna, którą można zabrać ze sobą na pokład samolotu. O czym musisz pamiętać? Przeczytaj nasz poradnik.

Bagaż podręczny wymiary

Każda linia lotnicza określa, jakie wymiary maksymalne może mieć bagaż podręczny. To bardzo istotne, ponieważ musi on swobodnie mieścić się w luku bagażowym na pokładzie samolotu. Przed wyruszeniem w trasę warto więc dokładnie sprawdzić, czy posiadana walizka kabinowa nie jest za duża. Mierząc walizkę pamiętaj, że określona przez przewoźnika maksymalna długość i szerokość bagażu obejmuje również wystające elementy (kółka i uchwyty).

Sprawdź limity bagażu podręcznego najpopularniejszych linii lotniczych http://walizki-kabinowe.pl/wymiary/

Walizka kabinowa twarda czy miękka?

Zastanawiasz się, czy wybrać twardą walizkę kabinową czy miękką? Zastanów się więc, jakie rzeczy będziesz najczęściej przewoził. Twarde walizki (wykonane z materiałów termoplastycznych) polecane są przede wszystkim do przewożenia cennych lub kruchych rzeczy. Twarda obudowa doskonale chroni wszystko to, co znajduje się we wnętrzu, w związku z czym będziesz mieć pewność, że laptop, aparat czy inny sprzęt będzie przetransportowany w nienaruszonym stanie.

Miękkie walizki kabinowe świetnie sprawdzają się w sytuacji, kiedy główną część twojego bagażu stanowi odzież czy obuwie.

Walizka kabinowa miękka

Mała walizka z pojemnym wnętrzem

Niewielkie rozmiary walizki kabinowej nie oznaczają konieczności rezygnacji z zabrania wszystkich niezbędnych rzeczy. Dzięki sprytnie zaprojektowanemu wnętrzu do walizki spakujesz wszystko to, co będzie ci potrzebne w podróży. Wybierz walizkę wyposażoną w dodatkowe kieszenie zamykane na suwak lub przegrody.

Dodatkowe wyposażenie walizki

Każdej podróży towarzyszy niepokój, który wynika z troski o bagaż. Do kradzieży zawartości walizki może dojść wszędzie – wystarczy chwila nieuwagi, a złodziej otworzy walizkę i ukradnie to, co dla ciebie najcenniejsze. Powszechnie stosowane są kłódki zakładane na suwaki, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Musisz wiedzieć, że podczas kontroli bagażu celnicy (chcąc sprawdzić zawartość walizki) otworzą ją uszkadzając zamek. Najlepszą opcją jest wybór walizki z nowoczesnym zamkiem TSA, do którego klucz mają tylko służby celne.

Dowiedz się więcej o ZAMKU TSA W WALIZKACH http://walizki-kabinowe.pl/zamek-tsa-w-walizce-najlepsze-zabezpieczenie-bagazu/

Walizki kabinowe

Walizka kabinowa na kółkach

Aby zapewnić sobie maksymalny komfort podróży zdecyduj się na walizkę na kółkach. Możesz wybrać model z dwoma kółkami lub czterema. Walizki na dwóch kółkach sprawdzają się przede wszystkim u osób, które po wyjściu z samolotu będą miały do przejścia pieszo dłuższą trasę – dwa zwrotne kółka znacznie ułatwiają przemieszczanie się z bagażem nawet w tłumie.

Jeśli jednak twój bagaż będzie cięższy – wybierz walizkę z czterema kółkami, ponieważ jest łatwiejsza w sterowaniu większego ciężaru.

Sprawdź ceny WALIZEK KABINOWYCH PUCCINI https://puccini.pl/walizki/walizki-male-kabinowe

Zapisz