Bagaż podręczny LOT – waga, wymiary

Bagaż podręczny w liniach lotniczych LOT

Planujesz podróż liniami lotniczymi LOT? Dowiedz się, jaki bagaż podręczny możesz wziąć ze sobą na pokład samolotu i o czym musisz pamiętać pakując się przed wyjazdem. Sprawdź, jakie maksymalne wymiary może mieć twoja walizka kabinowa, jaką wagę i co możesz do niej spakować.

Niezależnie od tego, czy twoim bagażem podręcznym jest plecak czy walizka kabinowa pamiętaj, że musi się on zmieścić na półce lub pod poprzedzającym fotelem.

Waga bagażu podręcznego w liniach lotniczych LOT uzależniona jest od klasy podróży

  • LOT Business Class – 2 sztuki każda do 9 kg
  • LOT Premium Economy (loty międzykontynentalne) – 2 sztuki, w sumie do 12 kg (1 sztuka max. 8 kg)
  • LOT Premium Economy (loty międzynarodowe) – 1 sztuka do 8 kg
  • LOT Economy Class – 1 sztuka do 8 kg
  • LOT Economy Simple – 1 sztuka do 8 kg

Na pokład samolotu pasażer może zabrać bez opłat: torebkę damską lub torbę męską, laptop lub aparat oraz składany wózek (osoby podróżujące z dziećmi). Bagaż nie może być duży i musi zmieścić się pod siedzeniem lub w luku bagażowym.

Zobacz walizki kabinowe Puccini, skorzystaj z promocji: https://puccini.pl/walizki/walizki-male-kabinowe

Musisz również wiedzieć, że rejsy obsługiwane samolotami DH4 obejmuje procedura „Delivery at Aicraft”, polegająca na tym, że podczas wejścia na pokład wszystkie bagaże podręczne są pakowane do luku i zwracane po wylądowaniu samolotu. Wszystkie cenne przedmioty (sprzęt elektroniczny, dokumenty, pieniądze czy biżuterię itd.) znajdujące się w walizkach kabinowych zaleca się zabrać na czas lotu na pokład.

Limit bagażu podręcznego w liniach lotniczych LOT

Podróż liniami lotniczymi LOT – co jeszcze musisz wiedzieć

  • Sprawdź przed podróżą, czy twój bagaż podręczny ma odpowiednie wymiary i wagę – przekroczenie limitu podlega dodatkowej opłacie.
  • Na pokład samolotu można zabrać dodatkowo (w cenie biletu) torebkę damską, męską lub na laptopa, ale jej wymiary nie mogą przekraczać 40 cm x 35 cm x 12 cm.
  • Podróżni z dziećmi mogą zabrać na pokład składany wózek, a osoby niepełnosprawne – wózek inwalidzki lub inny sprzęt medyczny.

Poznaj limity bagażu podręcznego innych przewoźników: https://walizki-kabinowe.pl/wymiary/