Air France – bagaż podręczny i rejestrowany. Poznaj zasady!

Air France to francuskie linie lotnicze, które wchodzą w skład holdingu Air France-KLM. Przewoźnik może pochwalić się tym, że jako jedyny na świecie – obok British Airways – korzysta z samolotów ponaddźwiękowych Concorde. W swojej flocie posiada około 250 maszyn i obsługuje loty na każdym kontynencie. Jest jedną z największych linii lotniczych. Zdarzyło Ci się już podróżować z Air France? Jeśli jeszcze nie – koniecznie zapoznaj się z polityką bagażową tego francuskiego przewoźnika!

Bagaż podręczny w Air France

Pasażerowie Air France mogą wnieść na pokład samolotu jedną lub dwie sztuki bagażu podręcznego. Wszystko zależy od tego, jaką taryfę zdecydowali się wykupić. Jeżeli lecisz klasą Economy, przysługuje Ci prawo do jednej walizki kabinowej. Jeśli z kolei masz bilet w klasie Economy Premium, Business lub La Premiere, możesz zabrać ze sobą aż dwie sztuki bagażu.

Przewoźnik podkreśla, że poza tradycyjną walizką kabinową (lub dwiema) każdy pasażer może mieć przy sobie dodatkowy przedmiot osobisty. Za tego rodzaju akcesorium uznaje się niewielkie plecaki, damskie torebki czy torby na laptopa.

Jakie wymiary powinien mieć bagaż podręczny w Air France?

Wymiary bagażu podręcznego w Air France nie powinny przekraczać 55 x 35 x 25 cm. Obowiązują wszystkich pasażerów, bez względu na wykupioną taryfę. Różnią się jednak dozwolone limity wagowe: w klasie ekonomicznej musisz zmieścić się w 12 kg, w pozostałych – waga obu walizek nie może przekroczyć 18 kg.

Zwróć uwagę na to, że do wymiarów walizki wlicza się również jej kółeczka, uchwyty i wystające kieszonki. Jeśli nie masz pewności, czy Twój bagaż mieści się w dozwolonych limitach, sprawdź to, korzystając ze specjalnego metalowego koszyka. Pamiętaj, że w przypadku przekroczenia ograniczeń, walizka będzie musiała zostać nadana do luku za dodatkową opłatą. W przypadku mocno obłożonych lotów obsługa Air France może poprosić Cię o oddanie bagażu nawet wtedy, gdy jego wymiary będą zgodne z zasadami. Wtedy jednak przewoźnik nie pobierze od Ciebie żadnej opłaty.

Akcesoria, które pasażerowie wnoszą ze sobą na pokład razem z walizkami kabinowymi, nie powinny mieć więcej niż 40 x 30 x 15 cm. Muszą zmieścić się pod fotelami, chyba że siedzisz przy wyjściu ewakuacyjnym – wtedy torebkę, aktówkę czy plecaczek umieścisz w schowku nad głową.

Poza bagażami omówionymi powyżej, na pokładzie Air France możesz mieć ze sobą:

  • kurtkę lub innego rodzaju odzież wierzchnią,
  • parasol,
  • reklamówki z zakupami ze strefy bezcłowej,
  • a także wózek, nosidełko czy fotelik w przypadku podróży z małymi dziećmi
  • oraz wózek inwalidzki, kule itp. w przypadku osób niepełnosprawnych bądź kontuzjowanych.

Bagaż rejestrowany w Air France

Liczba walizek, które możesz zabrać ze sobą w ramach bagażu rejestrowanego, zależy w Air France od tego, jaką klasą podróżujesz. W taryfie Light Fare za nadanie walizki do luku trzeba dopłacić. Pozostałe opcje zawierają jednak bagaż rejestrowany w cenie biletu:

  • w klasie Economy (poza Light Fare) przysługuje Ci jedna sztuka o wadze 23 kg,
  • w klasie Premium Economy – 2 sztuki do 23 kg każda,
  • w klasie Business – 2 sztuki do 32 kg każda,
  • a w klasie La Premiere – 3 sztuki do 32 kg każda.

Jakie wymiary powinien mieć bagaż rejestrowany w Air France?

Zgodnie z polityką bagażową każda walizka nadana do luku powinna mieścić się w wymiarach nieprzekraczających 158 cm sumy wszystkich trzech boków (wysokość + szerokość + głębokość). Jeśli Twój bagaż okaże się większy, zostanie obłożony dodatkową opłatą. Za nadbagaż nie będą uznane przedmioty, których suma trzech wymiarów wynosi więcej niż 300 cm – te kwalifikują się już jako cargo.

Skompletuj swój bagaż z Puccini!

Powyższe informacje pozwolą Ci bez trudu spakować się w podróż liniami Air France. Jeśli szukasz solidnych walizek mieszczących się w limitach bagażu rejestrowanego i podręcznego, nałożonych przez tego przewoźnika, zapoznaj się z asortymentem sklepu Puccini!