5 tanich pomysłów na sylwestra. Dokąd polecieć?

pomysły na sylwestra

Jedni cały rok czekają na tę noc, inni szczerze jej nie znoszą. Są tacy, którzy już w wakacje mają na sylwestra plany, oraz tacy, którzy decyzję podejmują w przeddzień imprezy. Jest też grupa osób wykorzystująca okres noworoczny na urlop i wycieczkę w atrakcyjne miejsce. Trend jest rosnący, a oferty przewoźników oraz biur podróży coraz bogatsze. Jeśli Tobie też taki pomysł chodzi po głowie, zapoznaj się z naszym poradnikiem. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na sylwestra, nie wydając przy tym fortuny. Oto 5 miejsc wartych uwagi!

Klimatyczny sylwester w Sztokholmie

Szwecja to kusząca propozycja na zimowy city break. Loty z Polski do Sztokholmu są bardzo atrakcyjne cenowo, a o niskie temperatury trudno o tej porze roku mieć pretensje. W sylwestra możesz liczyć tam na iście zimową aurę: malowniczo prószący śnieg, szczypiący w policzki mróz i przywilej ogrzewania się gorącym kakao. Ogromną zaletę stolicy Szwecji stanowi jej rozmiar. Bez trudu zwiedzisz ją w weekend. Możesz skupić się na przygotowaniach do noworocznej zabawy i odpoczynku po niej, nawet jeśli masz tylko parę dni na to, by zobaczyć miasto. Niewątpliwą atrakcją Sztokholmu w tym okresie są bożonarodzeniowe dekoracje, charakterystyczne dla Skandynawii. Nie czekaj dłużej i rezerwuj lot za Bałtyk!

Do Sztokholmu najszybciej i najtaniej dostaniesz się tanimi liniami lotniczymi. Z wielu polskich miast kursują tam samoloty Ryanair i Wizz Air.

Niezapomniany sylwester w Wiedniu

Wiedeń to jedno z tych miejsc, które zimą wydają się nawet jeszcze bardziej urokliwe niż latem. Śnieg pokrywający imponującą zabudowę miasta, wszechobecne lodowiska i bożonarodzeniowy jarmark ściągają tam w grudniu turystów z całej Europy. Choć mróz może zniechęcać do spacerów, doskonałym sposobem na zachowanie ciepła jest dodający wigoru grzaniec. Poza imprezami organizowanymi w licznych klubach i pubach, możesz wziąć udział w uroczystościach odbywających się na wiedeńskiej starówce. Austriacy uczestniczą tam w koncertach, tańcach i pokazie sztucznych ogni.

Warto rozejrzeć się za tanimi biletami lotniczymi do Wiednia, ale pewniejszym rozwiązaniem są w tym przypadku autobusy. Podróż trwa co prawda kilka godzin, lecz tacy przewoźnicy jak np. FlixBus zapewnią Ci przejazd w bardzo atrakcyjnych cenach.

Londyn – najbardziej widowiskowy sylwester w Europie

Każda stolica europejska z pewnością zasługuje na uwagę, jeśli chodzi o organizację zabawy sylwestrowej. Żadna jednak nie może się pod tym kątem równać z Londynem. To tam organizowany jest najefektowniejszy na Starym Kontynencie pokaz sztucznych ogni. Od paru lat widowisko jest biletowane. Cieszy się taką popularnością, że przejście w okolice London Eye jest możliwe tylko za opłatą w wysokości 10 funtów. Niemniej fajerwerki można oglądać także z wielu innych ciekawych miejsc.

Jeśli wybierzesz się do Anglii na dłużej niż ta jedna noc, czas możesz wykorzystać albo na zakupy (jest w czym wybierać), albo na zwiedzanie. Stolica Wielkiej Brytanii obfituje w interesujące muzea i zabytki architektoniczne. Po godzinach zaś warto przysiąść w charakterystycznym londyńskim pubie. Więcej o city breaku w Londynie przeczytasz w artykule na blogu Puccini.

Tanie loty do Londynu to chleb powszedni. Choć w okresie świąteczno-noworocznym z oczywistych względów drożeją, wciąż dostaniesz się tam za niewielkie pieniądze. Najlepiej skorzystać z ofert niezastąpionych przewoźników budżetowych: Ryanaira i Wizz Aira.

Jak sylwester, to tylko we Lwowie

Lwów w bardzo szybkim tempie zyskuje na popularności. W długie weekendy oblężony bywa już przez naszych rodaków, których przyciągają tam niskie ceny, łatwy dostęp i kusząca oferta gastronomiczna. Nieważne, czy zdecydujesz się na udział w organizowanym przez miasto sylwestrze pod Operą lub na Rynku, czy na imprezę w jednym z wyjątkowych lwowskich lokali. Każda z opcji to gwarancja szampańskiej zabawy. Klimat niepowtarzalnych knajpek i barów zapewni Ci atrakcje na całą noc i niezapomniane wrażenia na długie lata. Przy okazji – dzień przed lub dzień po (choć wtedy może być trudniej) – bez problemów zwiedzisz miasto. Punktów, które trzeba zobaczyć, nie ma wcale tak wiele, a zdecydowanie warto się nimi zainteresować.

Do Lwowa możesz dostać się autobusami lub pociągami, ale najbardziej kuszącą opcją jest rezerwacja bezpośredniego przelotu. Ceny w tanich liniach lotniczych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, choć trzeba liczyć się z tym, że w okresie sylwestrowym będą nieco wyższe.

Sylwester w stolicy rozrywki, czyli Amsterdam

Loty do Amsterdamu nie należą do najtańszych. Mimo wszystko przy odrobinie sprytu można dostać się tam w bardziej ekonomiczny sposób. Warto na przykład zainteresować się przelotami do niewielkiego miasta Eindhoven. Jego dużą zaletą jest odległość dzieląca go od stolicy Holandii. Dostaniesz się tam niedrogim i szybkim pociągiem. A Amsterdam to już zupełnie odmienna historia – klimatyczna zabudowa, moc atrakcji i rozrywka przysparzająca Niderlandom sławy.

Jakie inne miejsce lepiej nadawałoby się więc na sylwestra? Uliczki centrum wypełniają się tej nocy imprezowiczami, muzyka rozbrzmiewa na głównych placach miasta, a nad rzeką Amstel organizowany jest widowiskowy pokaz fajerwerków.

Do spędzenia sylwestra w Amsterdamie zniechęcać mogą wysokie ceny noclegów, zwłaszcza w okresie świąteczno-noworocznym. Warto więc zapoznać się z ofertą sąsiednich miejscowości, w których hotele i apartamenty mają szansę okazać się nieco tańsze. Nie ulega jednak wątpliwości, że Amsterdam jest tego wszystkiego wart. Jeśli masz do dyspozycji kilka dni więcej, miasto niewątpliwie wciągnie Cię, oferując liczne atrakcje turystyczne.

Gdzie na sylwestra?

Sylwestrowa oferta budżetowych przewoźników z roku na rok jest coraz bogatsza. Kuszą już nie tylko stolice europejskie, ale nawet bardziej egzotyczne destynacje. Warto rozważyć wyjazd w okresie świąteczno-noworocznym, by spędzić tę wyjątkową noc inaczej niż zwykle. Niech powyższe propozycje zainspirują Cię do zaplanowania w tym czasie rozrywkowego city breaku!